آموزش

فرم‌های اصلی بینی

فرم‌های اصلی بینی به 12 دسته‌ی کلی تقسیم می شوند:

بینی گوشتی (fleshy nose): 24 درصد افراد دارای بینی گوشتی می باشند. این فرم بینی بزرگ است و نسبت بافت گوشتی به بافت استخوانی در آن بیشتر است.

بینی سر بالا (turned up nose): حدود 13 درصد افراد دارای بینی سر بالا می باشند. این مدل بینی به گفته‌ی جراحان زیبایی بیشتری مدل درخواستی در بین داوطلبان جراحی بینی می باشد. البته در بعضی موارد مثل بینی مایکل جکسون، نوک بینی بیش از حد به سمت بالا می باشد و یک ناهنجاری تلقی می شود.

بینی رومی (roman nose): تقریبا 9 درصد از جمعیت جهان دارای این مدل بینی هستند. بینی رومی به این دلیل اینکه بسیار شبیه به بینی‌های مجسمه‌های قدیمی روم می باشند، این گونه نامگذاری شده‌اند. این مدل بینی دارای منحنی شیبدار است که به وضوح از صورت بیرون زده شده است.

بینی قوزدار (bumpy nose): بینی قوزدار یکی از رایج ترین انواع بینی می باشد و مشابه با بینی گوشتی دارای بیشترین درخواست عمل جراحی زیبایی است. در این مدل بینی برجستگی های بر روی بینی وجود دارد که جراحان به سادگی می توانند با عمل زیبایی آن‌ها را برطرف کنند.

بینی پهن و کوتاه (snub nose): فقط 5 درصد افراد دارای این مدل بینی هستند. مدل بینی پهن و کوتاه مشابه با بینی سر بالا است، با این تفاوت که نوک بینی در آن گردتر می باشد.

بینی شاهینی (hawk nose): تنها 4.9 درصد افراد دارای این مدل بینی می باشند. بینی شاهینی از نظر ظاهری مشابه با منقار گرد یک عقاب و سایر پرندگان تهاجمی است و همین دلیل این گونه نامگذاری شده است.

بینی یونانی یا مستقیم (greek nose): تنها 3 درصد افراد دارای این مدل بینی می باشند. در این مدل بینی تیغه‌ی بینی مستقیم و بدون هیچ برآمدگی و فرورفتگی است و نام خود را از بینی مجسمه‌های خدایان یونان گرفته است.

بینی نوبی یا پهن (nubian nose): بینی نوبی یا پهن دارای نوک پهن است و بیشتر در نژادهای آفریقایی دیده می شود. افرادی که دارای این مدل بینی می باشند در بین بیشترین درخواست کننده‌های جراحی زیبایی بینی قرار دارند.

بینی آسیای شرقی (east Asian nose): این مدل بینی یکی از رایج ترین شکل های بینی در آسیای شرقی و به شکل باریک و صاف می باشد. بسیاری از متقاضیان جراحی بینی خواستار این مدل بینی هستند.

بینی نیکسون (Nixon nose): کمتر از یک درصد افراد در جهان دارای این مدل بینی هستند. مدل بینی نیکسون دارای تیغه ی صاف با نوک پهن و افتاده می باشد.

بینی با نوک گرد و افتاده (bulbous nose): کمتر از نیم درصد افراد در جهان دارای این مدل بینی هستند. از مدل بینی گرد و افتاده در رسم کاریکاتورها و انیمیشن ها استفاده می شود و در آن نوک بینی به صورت غیر معمولی گرد می باشد.

بینی ترکیبی (Combination): در این حالت بینی ترکیبی از اشکال مختلف است و نمی توان آن را دقیقا در یک گروه خاص گفته شده طبقه بندی کرد.

Related posts
آموزشبیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

محمد اصفهانیان؛ تدوینگر ماهر

آموزشبیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سعید حیدری؛ اولین موزیکالر ایرانی جذاب

آموزشبیوگرافیحوزه‌ی مد و پوشاک

سحر داوودی؛ از ساحاد تا سحر داوودی

آموزشبیوگرافیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

هدی کتان؛ میکاپ‌ آرتیست شناخته شده‌ای در خاورمیانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *