بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

ییلدیز چاگری آتیکسوی؛ بازیگر و همسر برک اوکتای

ییلدیز چاگری آتیکسوی

ییلدیز چاگری آتیکسوی یکی از بازیگران موفق ترکیه می باشد که در خانواده ادبی نیز بزرگ شده است. ایشان فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشگاه پلاتو فیلم استانبول در مقطع کارشناسی می باشد. در هجده سالگی وارد حرفه بازیگری گشت و با حضور در مجموعه موسس عثمان به اوج شهرت رسید. در ادامه بهتر است با مجله شانس همراه باشید تا با زندگی ییلدیز چاگری آتیکسوی بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

ییلدیز چاگری آتیکسوی در آوریل سال 1987 در منطقه مسکونی کارشیاکا در شهر ازمیر ترکیه به دنیا آمد. او بعد از دبیرستان وارد مرکز هنری ایج ازمیر گشت. سپس بعد از اتمام دوره آن وارد کلاس های بازیگری مرکز هنری موجدت گازان شد. بعد از آن نیز در رشته سینما و تلویزیون در دانشگاه پلاتو فیلم استانبول تحصیل کرد. این هنرمند در چهارده سالگی موفق شد در مسابقه کیز شرکت نماید و لقب دختر زیباروی ترکیه را از آن خود نماید

نام و نام خانوادگیییلدیز چاگری آتیکسوی
تاریخ تولد1 آوریل 1987
حرفهبازیگر
شروع فعالیتدر سال 2004
اینستاگرامyildiz_c_atiksoy
بیوگرافی ییلدیز چاگری آتیکسوی

ورد به بازیگری

این بانو در هجده سالگی با حضور در مجموعه ملاقات بزرگ برای اولین بار بازیگری را تجربه کرد و در سال بعد نیز برای بازی در مجموعه بازی عشق دعوت به کار شد و در آن به بهترین نحو دعوت به کار گشت. در بیست و یک سالگی نیز برای بازی در فیلم میراس انتخاب شد و اینطور بود که وارد عرصه سینما گشت.

مطالب پیشنهادی: سون دام بی؛ خواننده و بازیگر کره ای

شهرت

در بیست و چهار سالگی با بازی خود در مجموعه روزی روزگاری در نقش پلین به اوج شهرت رسید. او در این مجموعه در کنار هنرمندانی چون فرح زینب عبدالله و آراس بولوت اینملی بازی کرد. البته لازم به ذکر است که بگوییم ایشان در مجموعه های متاهل و عصبانی، قهرمان و وادی گرگ ها نیز نقش آفرینی کرد و به شهرت بالایی رسید.

رابطه عاشقانه

ییلدیز چاگری آتیکسوی در بیست و شش سالگی با فردی که در شغل مدیریت بود با نام حسن جانادیکر وارد روابطه عاشقانه شد. اما این دوستی دوامی نداشت و این دو از یکدیگر جدا شدند. در سی و سه سالگی با بازیگر و مدلینگ مشهور ترکیه با نام برک اوکتای وارد رابطه عاشقانه شد و دو سال بعد نیز با او ازدواج کرد.

مطالب پیشنهادی: برک اوکتای؛ بازیگر و مدل مشهور ترکیه

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی عکاسیحوزه‌ی گویندگی

محمد صادق محمدی؛ عکاس و گوینده ایرانی

بیوگرافی

بیوگرافی ناکو یابوکی؛ بازیگر و خواننده ژاپنی

بیوگرافی

بیوگرافی کانگ هه وون؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی آن یوجین؛ لیدر گروه آیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *