بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی نویسندگی

یلدا قشقایی؛ هنرمند عزیز کشورمان

یلدا قشقایی

یلدا قشقایی با نام کامل یلدا سلیمان جود قشقایی یکی از بازیگران از شهر آبادان می باشد. او در رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه اصفهان در مقطع کارشناسی و در رشته ادبیات از دانشگاه تهران در مقطع ارشد فارغ التحصیل شده است. در ادامه مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با زندگی این هنرمند عزیز بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

یلدا قشقایی در خردادماه 1351 در آبادان به دنیا آمد. ایشان از طایقه کشکولی و از ایل بزرگ قشقایی است پدربزرگ ایشان در کار نفت بوده و به همین دلیل به آبادان رفته و در آنجا ساکن شده است. والدین او آبادانی هستند و در آنجا متولد شده اند. او به زبان های عربی و انگلیسی تسلط کامل دارد و اکنون نیز با علاقه مند به یادگیری زبان های دیگر دنیاست.

نام و نام خانوادگی یلدا سلیمان جود قشقایی
تاریخ تولد خرداد 1351
ملیت ایرانی
حرفه بازیگر
شروع فعالیت از سال 1380 تاکنون
بیوگرافی یلدا قشقایی

شروع کار

یلدا قشقایی از سال 1380 شروع به کار کرده است و کار خود را مانند دیگر هنرمندان از عرصه تئاتر شروع کرده و با توانمندی های خود موفق به بازی در سریال ترش شده است و بدین ترتیبت وارد تلویزیون شده است و در سال بعد نیز با نقش آفرینی در فیلم سینمایی صورتی به کارگردانی فریدون جیرانی وارد سینما شده است.

مطالب پیشنهادی: بهروز وثوقی؛ بازیگر مشهور ایرانی

کارگردانی و نویسندگی

یلدا قشقایی در ابتدا به صورت بازیگری در حال فعالیت بوده است بعدها به دلیل علاقه ای که داشته وارد حرفه کارگردانی می شود و در سال 1387 یک فیلم مستند می سازد و اکنون نیز در حال تجربه کردن نویسندگی فیلمنامه چندین فیلم می باشد البته او تاکنون بالای 30 تجربه ساخت فیلم کوتاه دارد. او اکنون در خارج از کشور است و با کارگردانان خارجی نیز کار می کند.

جوایز

یلدا قشقایی در سال 1388 برای ساخت فیلم کوتاه خود از جشنواره فرامنتی ایتالیا جایزه بهترین فیلم را دریافت کرده است و در سال 2016 نیز جایزه بهترین ساخت تولید مستند را از جشنواره فیلم برلین دریافت کرده است و در کارنامه هنری خود کسب کرده است.

ازدواج

این هنرمند عزیزمان در سالهای گذشته ازدواج کرده و متاهل می باشد و ثمره این ازدواج نیز تولد یک فرزند پسر است و هم اکنون در استرالیا به سر می برد و فعالیت های ساخت فیلم و نویسندگی را در آنجا با موفقیت ادامه می دهد.

مطالب پیشنهادی: مریم موسویان؛ بازیگر جوان ایرانی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

ییلدیز چاگری آتیکسوی؛ بازیگر و همسر برک اوکتای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی مدلینگ

برک اوکتای؛ بازیگر و مدل مشهور ترکیه

بیوگرافی

سون دام بی؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سرای کایا؛ شهرت با سریال کوکامین آیلسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *