بیوگرافیحوزه‌ی آشپزیحوزه‌ی سرگرمی

ترور جیمز؛ فود بلاگر معروف کانادایی

ترور جیمز فود بلاگر و یوتیوبر معروف کانادایی است. او در شبکه‌های مجازی به عنوان یکی از شخصیت‌های اثرگذار در زمینه فرهنگ غذایی شناخته می‌شود. با مجله شانس همراه باشید تا با این جوان معروف بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

ترور جیمز متولد سال 1988 در ونکوور کانادا است. او تبعه کانادا است. حدود پنج سال است در چین زندگی می‌کند تا زبان مردم این کشور را یاد بگیرد. ماجراجوی خوراک بوده و نزدیک به شش سال است که درباره آن محتوا تولید می‌کند.

تاریخ تولد1998
محل تولدونکوور، بریتیش کلمبیا، کانادا
ملیتکانادایی
محل زندگیچنگدو، سیچوآن، چین
شغلیوتیوبر و ویدئو بلاگر غذا و مسافرت
سال‌های فعالیتمارس ۲۰۱۳–اکنون
بیوگرافی ترور جیمز

حضور در ایران

شیفته چشیدن طعم غذاهای خیابانی و محلی است. به تازگی به ایران آمده و شانس چشیدن طعم غذاهایی را پیدا کرده که نصیب کمتر توریستی شده است. وقتی درباره تجربه‌اش حرف می‌زند نمی‌تواند روی واژه خاصی متمرکز شود؛ رنگ‌ها و طعم‌ها شگفت‌زده‌اش کرده‌اند. به نظرش طعم غذاها در ایران «یونیک» است. او درباره ایران می گوید:

ایران را واقعا دوست دارم و مطمئنم دوباره به آن برمی‌گردم. می‌دانم مناطق بی‌نظیری در این کشور وجود دارد که باید آن‌ها را ببینم.

صورت شاد و خندان مردم ایران، تصویری است که در ذهن «ترور» حک شده و مطمئن است می‌تواند با آن، چهره واقعی ایران را نشان دهد. به نظرش، طعم ایران مثل زعفران، شیرین است. ترور اظهار می‌کند: اگر کسی در دنیا ته‌چین، کباب کوبیده، دمنوش، آلبالوپلو و یا زعفران را چشیده باشد متوجه می‌شود ایران چه مزه‌ای است. ایران یعنی بوی خوش غذاهای رنگارنگ و خوشمزه که می‌تواند با این‌ها در دنیا زبانزد باشد. وقتی به ایران فکر می‌کنم غذاهای رنگارنگ، فرهنگ و طبیعتِ شگفت‌انگیز آن در ذهنم موج می‌زند.

عکسی از ترور جیمز در حال مزه کردن کله پاچه

سفر در شهرستان های ایران

تمرکز «ترور» بیشتر در آشپزخانه‌های محلی بوده است. او سراغ رستوران‌های شیک و لاکچری نرفته، با خانواده‌ای در شمال ایران زیر کرسی نشسته و آش رشته خورده، در اقامتگاهی بومگردی در چابهار طعم کباب‌های بلوچی را چشیده و پای گاری به لبوی سرخ و باقالی داغ ناخنک زده است. او در این دو هفته به تهران، مازندارن، گرگان، مشهد و چابهار رفته است، هم چهار فصل ایران را دیده و هم با تنوع فرهنگی، طبیعت و مردم آن آشنا شده است؛ تعریف می‌کند که در شمال ایران با شیوه طبح بره شکم‌پری آشنا شده که تا به حال نمونه آن را در هیچ کشوری ندیده است. این اینفلوئنسر که عادت دارد غذاهای خیابانی هر کشوری را به تصویر بکشد در ایران هم به جست‌وجوی آن برآمده اما چیزی را که می‌خواسته نیافته است.

فعالیت در فضای مجازی

ترور جیمز در یوتیوب فعالیت دارد و ویدیو های خود را به اشتراک می گذارد. او در یوتیوب 5.3 میلیون مشترک دارد.

Related posts
بیوگرافی

بیوگرافی نا جه‌ مین؛ خواننده گروه NCT

بیوگرافی

بیوگرافی سو چانگ بین؛ بازیگر و خواننده کره ای

بیوگرافی

بیوگرافی کو جون هه؛ خواننده گروه آیکون

بیوگرافی

بیوگرافی کیم مین جو؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *