بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سولی؛ خواننده‌ی رپ فارسی

سهیل علی‌بک (به انگلیسی: Sohail Alibak) با نام هنری سولی، اولین خواننده رپ فارسی در جنوب ایران است. او فعالیت هنری خود را از سال 2003 با گروه “061” آغاز کرد و همراه با رونیل آهنگ “قلبم بی‌قراره” را خواند. موزیک ویدیوی این آهنگ در سال 2006 بطور رسمی منتشر و توسط کانال تلویزیونی موسیقی ایران پخش شد.

نام: سهیل علی‌بک
نام هنری: سولی
ملیت: ایرانی
محل سکونت: استانبول، ترکیه
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (113k) sollyofficiall

بیوگرافی سولی

سهیل علی‌بک (به انگلیسی: Sohail Alibak) با نام هنری سولی، اولین خواننده رپ فارسی در جنوب ایران است. او فعالیت هنری خود را از سال 2003 با گروه “061” آغاز کرد. سپس به گروه “مستطیل” پیوست که اعضای آن ام بی، سهیل استیل، سالار ساکت و سولی بودند. سولی همراه با این گروه آهنگ “ما اصلشیم” را خواند که در سال 2014 از کانال تلویزیونی PMC منتشر شد. او همچنین دو آهنگ دیگر با نام‌های “بگو چرا” و “یاقوت” را همراه با گروه “مستطیل” خواند.

سولی در سال 2018 به طور انحصاری موزیک ویدیوی “پا بکوب” را منتشر کرد. همچنین در سال 2019، موزیک ویدیوی دیگری با نام “صلح” را منتشر کرد. او دو آهنگ صوتی دیگر با نام‌های “رهگذر و اقیانوس خاک” را با برچسب رادیو جوان منتشر کرد.

موسیقی سولی در ژانر پاپ است، اما نکاتی قابل تشخیص از سبک سنتی ایرانی دارد و افرادی که به دنبال پاپ فارسی معاصر با پیچ و تاب کلاسیک ایرانی هستند باید به موسیقی او گوش دهند.

گالری عکس‌های سولی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر مجتبی ترک صفایی؛ متخصص دندان پزشکی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر پریسا ابراهیمی؛ کارشناس تغذیه

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

د ویکند؛ خواننده معروف کانادایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سلین دیون؛ خواننده مشهور کانادایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *