بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سوگند؛ خواننده‌ی رپ فارسی

سوگند سهیلی خواننده‌ی ایرانی در سبک موسیقی رپ، هیپ‌هاپ، آر اند بی و فانک است. او جز اولین هیپ‌هاپ خوان‌های زن ایرانی می‌باشد که در طول فعالیت هنری خود، با هنرمندانی بسیاری از جمله عرفان پایدار، رضا پیشرو، صادق و حصین، زخمی و … همکاری داشته‌ است.

نام: سوگند سهیلی
تاریخ تولد: 1366/05/22
ملیت: ایرانی
محل سکونت: ویسبادن، آلمان
وضعیت تاهل: متاهل (امیرعلی خسروجردی)
فرزندان: یک پسر (میراث، 1398)
اینستاگرام: (2.5m) isogand

بیوگرافی سوگند

سوگند سهیلی متولد 22 مرداد 1366 در اصفهان، ایران است. او او تنها یک برادر کوچکتر از خود دارد و رشته طراحی داخلی در آلمان تحصیل کرده است. سوگند در خانواده‌ای اهل موسیقی بزرگ شده و با موسیقی سنتی از طریق پدرش آشنایی دارد. او در نوجوانی در نخستین برنامه‌ی استعدادیابی خوانندگی در کانال IPN شرکت کرد و اول شد. در سن ۱۵ سالگی شروع به کار با گروهی به نام R&M در آلمان شد. بعد از ۲ سال گروه «انتقام» را با فریناز تشکیل داد، اما به علت برخی مشکلات از او جدا شد و بطور مستقل به فعالیت خود ادامه داد. پس از دو سال در اسفندماه ۱۳۹۵ ترانه‌ای به نام “خاطره” منتشر کرد.

سوگند در طول فعالیت هنری خود، با هنرمندانی همچون عرفان پایدار، رضا پیشرو، فریناز، صادق و حصین، تهم، پایا، گروه تن به 10، بهزاد فاشیست، زخمی، بنیامین و بهزاد لیتو همکاری داشته‌است.

زندگی شخصی سوگند

سوگند در چندین آهنگ از جمله “میگذره”، “آینه آینه”، “بمب” با زخمی، خواننده مشهور ایرانی، همکاری داشته است. آن‌ها مدتی است که با یکدیگر ازدواج کرده‌اند و صاحب یک فرزند پسر به نام “میراث” می‌باشند.

دستگیری سوگند در ایران

سوگند چندین بار به ایران سفر کرده و حتی برخی از آثارش را در این کشور ضبط کرده‌است. او در سال ۱۳۹۴ در جزیره‌ کیش دستگیر شد و پس از یک هفته بازداشت به تهران منتقل شد. سوگند در مصاحبه‌ای با بهزاد بلور که در سال ۲۰۱۸ انجام شد، دلیل بازداشتش را اتهاماتی همچون «دایر کردن مرکز فساد»، «تولید و توزیع ویدئوهای مبتذل» و «رابطه نامشروع» عنوان کرد. پس از گذشت یک ماه با وثیقه از زندان آزاد شد و سرانجام پس از چند ماه زندگی در سکوت، توانست از ایران خارج شود.

کالری عکس‌های سوگند

Related posts
بیوگرافی

بیوگرافی کیم میونگ جون؛ خواننده گروه آسترو

بیوگرافی

بیوگرافی پارک جین وو؛ هنرمند کره جنوبی

بیوگرافی

سون جی هیون؛بازیگر و خواننده کره ای

بیوگرافی

کوان اون بی؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *