بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سیروس گرجستانی؛ بازیگر ایرانی

علی اکبر محمودزاده گرجستانی با نام هنری سیروس گرجستانی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر ایران بود. او همچنین در عرصه ورزش نیز فعال بوده و به مدت ۱۰ الی ۱۲ سال بازیکن تیم فوتبال شاهین بوده‌است.

نام: علی اکبر محمودزاده گرجستانی
نام هنری: سیروس گرجستانی
تاریخ تولد: 1323/12/25
تاریخ فوت: 1399/04/12
ملیت: ایرانی
وضعیت تاهل: متاهل
فرزندان: 4 دختر، یک پسر

بیوگرافی سیروس گرجستانی

علی اکبر محمودزاده گرجستانی با نام هنری سیروس گرجستانی متولد 25 اسفند 1323 در بندر انزلی، ایران است. او روز پنجشنبه 12 تیر 1399 در 76 سالگی بر اثر عارضه‌ی قلبی (سکته‌ی قلبی) در بیمارستان لواسانی تهران درگذشت.

زندگی شخصی سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی از همسر اول خود دو دختر دارد که هر دو آن‌ها در سنین پایین به انگلیس مهاجرت کرده‌اند. او از همسر دوم خود نیز دو دختر و یک پسر و در مجموع 6 نوه دارد.

فعالیت‌های هنری سیروس گرجستانی

سیروس گرجستانی تا مقطع دیپلم درس خوانده و دارای مدرک درجه ۲ هنری از وزارت فرهنگ و هنر بود. او فعالیت در تئاتر را در سال ۱۳۴۹ و فعالیت در تلویزیون را در سال ۱۳۵۶ شروع کرد. سپس به استخدام وزارت فرهنگ و هنر سابق و ارشاد کنونی درآمد. سیروس گرجستانی پیش از انقلاب در سال 1345، در دو فیلم سینمایی با نام‌های “بیست سال انتظار” و “مأمور دو جانبه” بازی کرده بود. پس از انقلاب نیز با فیلم “فریاد مجاهد”در سال ۱۳۵۸ فعالیت خود را در سینما آغاز کرد.

بازی‌های درخشان سیروس گرجستانی

از درخشان‌ترین بازی‌های سیروس گرجستانی می‌توان به سریال “متهم گریخت” در سال 1384 به کارگردانی رضا عطاران در نقش هاشم بابازاده و سریال “شهریار” در سال 1386 به کارگردانی کمال تبریزی اشاره کرد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

بیوگرافی محمدرضا خالد آبادی ؛ بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان

بیوگرافی

بیوگرافی کیم نام جون؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی جئون بورام؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی ریو هوا یونگ؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *