بیوگرافیحوزه‌ی موسیقیحوزه‌ی نقاشی

سیما بینا؛ نوازنده، نقاش، آهنگساز و خواننده

سیما بینا

سیما بینا از بجنورد یکی از بانوان ایرانی که در خوانندگی و نوازندگی مشهور می باشد. او در رشته نقاشی از دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده است از ابتدا به موسیقی علاقه مند بوده است و کار خود را با سازهایی چون سه تار و دف شروع می کند و بعدها جزو بهترین خوانندگان و نوازندگان ایرانی می شود. در ادامه مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با زندگی این هنرمند عزیز بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

سیما بینا در 14 دی 1323 در خوسف بجنورد دیده به جهان گشود. او در خانواده هنری بزرگ شد، پدرش با نام احمد بینا شاعر بود و همچنین در آهنگسازی هنرمندی به تمام معنا بود و صدای دلنشینی داشت در سازهای موسیقی نیز در تار زدن استاد بود و مادرش نیز پوراندخت ایران نژاد شاعری بی نظیر بود و همه اینها انگیزه بود تا او هم به سمت موسیقی و ترانه سرایی برود.

نام و نام خانوادگی سیما بینا
تاریخ تولد 14 دی 1323
حرفه نوازنده، نقاش، پژوهشگر، آهنگساز، خواننده
ملیت ایرانی
اینستاگرام simaoinaofficial
بیوگرافی سیما بینا

علاقه به موسیقی

سیما بینا همیشه در کنار پدر آوازهای محلی را تمرین می کرد و بعدها متوجه شد که اصل موسیقی همان موسیقی محلی و سنتی می باشد. او واقعا به تمامی موسیقی ها علاقه مند بود و همیشه مورد حمایت والدین خود قرار می گرفت، بیشتر به سمت موسیقی های عرفانی و ترانه های خوانندگان ارمنی فعالیت کرده است اما تاکنون به سمت موسیقی پاپ نرفته است. البته ایشان موسیقی ترکی را هم بسیار دوست دارد اما همیشه گفته که این لهجه و زبان برای من خیلی سخت و مشکل است.

مطالب پیشنهادی: حامد برادران؛ خواننده و آهنگساز ایرانی

ازدواج

سیما بینا با یکی از همکلاسی هایش در دانشگاه با نام عزیز میتویی ازدواج کرد و ثمره این ازدواج نیز یک دختر و یک پسر بود. متاسفانه همسرش خودکشی می کند، پسر او هم راه مادر را می رود و آواز را به سبک جاز می خواند و بسیار فعال است. بعد از چند سال نیز ایشان با آقای حسن زارعی آشنا می شود و ازدواج می کند و اکنون در آلمان هستند و در زمینه آوازهای محلی فعالیت می کند و در این مسیر بسیار موفق است.

علاقه به نقاشی

سیما بینا به جز موسیقی به نقاشی هم بسیار علاقه مند بوده است او در دانشگاه نیز رشته نقاشی را دنبال کرد، همیشه در خلوت خود به نقاشی کردن پناه می برد و مایه آرامش او بود و اکنون هم نقاشی کردن حکم پناهگاهی برای او بوده است. در زمانی که خوانندگی برایش مشکل باشد و نتواند آوازی بخواند، حتما به نقاشی کردن پناه می برد و دلتنگی خود را با نقاشی کردن پر می کند.

مطالب پیشنهادی: شراره فرنژاد؛ بهترین نوازنده ایرانی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

پادینا کیانی؛ بازیگر ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شیدا خلیق؛ بازیگری جوان و باتجربه

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شیرین اسماعیلی؛ بازیگر فعال سینما و تلویزیون

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی عکاسی

مهتاب ثروتی؛ از عکاسی تا بازیگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *