بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شیدا خلیق؛ بازیگری جوان و باتجربه

شیدا خلیق

شیدا خلیق یکی از بازیگران سینما و تلویزیون است که در رشته طراحی صحنه از دانشگاه هنر در مقطع کارشناسی تحصیل کرده است و از کودکی کار خود را در کنار مادر بازیگرش با تئاتر شروع کرده است و از شانزده سالگی نیز وارد تلویزیون شده است. در ادامه مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با زندگی این هنرمند بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

شیدا خلیق در 5 خردادماه 1372 در تهران به دنیا آمد. مادر او با نام ناهید مسلمی بازیگر مشهور سینما و تلویزیون است و در گذشته در عرصه تئاتر نیز زیاد دیده شده است. از کودکی در کنار مادرش بود و در هفت سالگی نیز در نمایش چیستا به کارگردانی نادر برهانی وارد حرفه بازیگری شد و این همان اولین تجربه او در عرصه تئاتر بود.

نام و نام خانوادگی شیدا خلیق
تاریخ تولد 5 خرداد 1372
حرفه بازیگر
شروع فعالیت از سال 1388 تاکنون
اینستاگرام sheidakhaligh
بیوگرافی شیدا خلیق

سینما

شیدا خلیق از زمانی که وارد شانزده سالگی می شود در فیلم دختران به کارگردانی قاسم جعفری نقش آفرینی می کند و وارد تلویزیون می شود و دو سال بعد نیز برای بازی در فیلم یه حبه قند به کارگردانی رضا میرکریمی دعوت به کار می شود و با درخششی که در این فیلم داشته در فیلم بعدی با نام بوسیدن روی ماه نیز دعوت به کار می شود و به شهرت بالایی نیز می رسد و کارنامه هنری خیلی خوبی تاکنون برای خود ساخته است.

مطالب پیشنهادی: مریم موسویان؛ بازیگر جوان ایرانی

تلویزیون

شیدا خلیق در سال 1395 با بازی در مجموعه زعفرانی از شبکه دو وارد کار شد و دو سال بعد نیز با نقش آفرینی در مجموعه تلویزیونی هیات مدیره شناخته تر شد و او با هنرمندی خود توانست خودش را به همه ثابت نماید و برای بازی به سریال نمایش خانگی گلشیفته نیز دعوت به کار شد و به شهرت بالایی نیز رسید.

اوقات فراغت

شیدا خلیق سعی می کند بهترین زمان خود را با مادر و مادربزرگ خود بگذراند. به موسیقی و فیلم دیدن نیز علاقه مند است سعی می کند فیلم های زیادی ببیند تا تجربیات بسیاری نیز کسب کند. کتاب های صوتی را هم دوست دارد و گاهی اوقات نیز سعی می کند با دوستان خود سپری نماید. از بازیگرانی که ایشان به کار آنها علاقه دارد و سعی می کند تا آنها را الگوی کاری خود قرار دهد می تواند به نگار جواهریان، باران کوثری، گلشیفته فراهانی، رضا کیانیان، حامد بهداد و بهرام رادان اشاره کرد.

مطالب پیشنهادی: شیرین اسماعیلی؛ بازیگر فعال سینما و تلویزیون

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

ییلدیز چاگری آتیکسوی؛ بازیگر و همسر برک اوکتای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی مدلینگ

برک اوکتای؛ بازیگر و مدل مشهور ترکیه

بیوگرافی

سون دام بی؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سرای کایا؛ شهرت با سریال کوکامین آیلسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *