بیوگرافیحوزه‌ی سرگرمی

شایان افضلی؛ ترنس ایرانی

شایان افضلی یکی از ترنس های معروف بود که به دلیل روحیه دخترانه ای که در جسم مردانه اش وجود داشت با حکم دادگاه توانست تغییر جنسیت بدهد و حالا به دختر تبدیل شده است. با مجله شانس همراه باشید تا با زندگی نامه این ترنس ایرانی بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

نام شایان (سایه)
نام خانوادگی افضلی
تاریخ تولد 11 اردیبهشت 1364
محل تولد اصفهان
بیوگرافی شایان افضلی

او دارای سه خواهر و چهار برادر می باشد. او وقتی به سن نوجوانی رسید متوجه شد که خلق و خویش نسبت به دوستانش که پسر بودند بسیار متضاد است و تمایل و سلیقه اش دخترانه است و اصلا از علاقه هایی که پسران داشتند او میلی نشان نمیداد. خیلی زود در ایام کودکی بجای اسباب بازی های پسرانه، عروسک بغل می کرد و کفش های پاشنه بلند مادرش را می پوشید. با ورود به مدرسه رفتارهای زنانه اش تغییری که نکرد بلکه از 13 سالگی این رفتارها بیشتر به چشم آمد تا جایی که باعث ناراحتی پدر و برادرانش می شد.

خدمت سربازی

به دلیل اجبار خانواده مجبور شد به سربازی برود 18 ماه به سربازی رفت و به گفته خودش سالهای بسیار بدی را تجربه کرد و دوران سربازی اش بسیار سخت گذشت. يک ماه از دوره آموزشي شایان به عنوان منشي گذشت و دو ماه ديگر هم در قسمت خدمات کار کرد. شایان درباره خدمت سربازی خود می گوید:

بعد از آموزشي دوران اصلي خدمتم شروع شد. بارها در دوران خدمت به خودکشي فکر کردم اما به خاطر خانواده ام پشيمان شدم.

خدمت شایان که تمام شد با روحيه اي افسرده به خانه پدري اش برگشت. شایان تبديل شده بود به يک پسر افسرده و ناراحت، پسري که تا تنها مي شد زار زار گريه مي کرد. پدرش هنگامی که افسردگی شایان را دید، تصمیم گرفت برای او به خواستگاری برود.

خواستگاری

محمد که علاقه و احساسی به این کار نداشت در جلسه خواستگاری به دختر خانم می گوید شما مانند خواهر من هستید و من هیچ حسی به شما ندارم. در نهایت با برنامه دو نفره این خواستگاری به سرانجام نمی رسد. بعد از پایان مسئله خواستگاری برای فرار از مشکلات و افسردگی تصمیم گرفت به سمت هنر برود، به همین خاطر مدتی به کلاس های آواز رفت.

تصادف دلخراش

شایان افضلی تصمیم گرفت به سمت خوانندگی برود و در حال ضبط و تنظیم موسیقی بود که ناگهان در اتوبان بعثت تهران در حالی که سوار بر یک خودروی 206 بوده تصادف میکند و به کما میرود. ۲۷ روز در کما بودن باعث شد شایان تصميم جديدي در زندگي خود بگيرد. تصمیم به تغییر جنسیت!

عمل تغییر جنسیت

شایان از سال 1385 وقتی 21 ساله بود تصمیم به تغییر جنسیت گرفت، او بعد از 4 سال تلاش توانست در سال 1389 با موفقیت تغییر جنسیت بدهد. بخشی از طولانی شدن این مسیر عدم رضایت خواهر و برادرانش بود اما این مادر بود که توانست رضایت اعضای خانواده و دل پدر را بدست بیاورد.

از ازدواج تا جدایی

شایان بعد از تغییر جنسیت نام سایه را انتخاب کرد. او بعد از مدتی نیز ازدواج کرد. با اینکه همسرش همه چیز را می دانست ولی خانواده اش خبری از ترنس بودن سایه نداشتند تا اینکه یک اتفاق زندگی آنها را بهم زد. فعالیت سایه در فضای مجازی باعث شد خیلی زود عکس های قبل و بعد از تغییر جنسیت اش در فضای مجازی پخش شود و حالا خانواده همسرش نیز از گذشته او باخبر شدند.در نهایت با کمک پلیس فتا عکس های انتشار یافته جمع آوری شد اما زندگی زناشویی اش در حالی که دنبال رحم اجاره ای برای بچه دار شدند بودند به جدایی و طلاق ختم شد.

فعالیت در اینستاگرام

سایه (شایان) افضلی اکنون در اینستاگرام دارای 242 هزار دنبال کننده است.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سامارا ویوینگ؛ بازیگر استرالیایی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

کانگ سو را؛ بازیگر مشهور کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

کیم یون هه؛ بازیگر کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

علی مردانه؛ بازیگر و کارگردان ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *