بیوگرافیحوزه‌ی مجریگری

سید محمد حسینی طباطبایی؛ مجری ایرانی

سید محمد حسینی مجری، بازیگر و سیاستمدار ایرانی است. او در سال 1389 پس از وقایع انتخابات سال 88 در اوج معروفیت و محبوبیت، آن هم‌ زمانی که سال‌های متوالی توسط مردم به عنوان بهترین شومن ایران انتخاب شده بود، از ایران خارج شد.

نام: سید محمد حسینی طباطبایی
تاریخ تولد: 1348/04/13
ملیت: ایرانی
محل سکونت: کالیفرنیا، ایالات متحده‌
وضعیت تاهل: مجرد

بیوگرافی سید محمد حسینی

سید محمد حسینی طباطبایی متولد 13 تیر 1348 در تهران است و اکنون ساکن کالیفرنیا می باشد. او فرزند یک خانواده‌ی 13 نفری با 7 برادر و 3 خواهر می‌باشد. سید محمد حسینی فارغ التحصیل رشته‌ی فیزیک از دانشگاه اصفهان است. او در سال 1368 در دانشگاه با تئاترهای «قنبرعلی دکتر می‌شود» و «مجری ناشی» به عنوان نویسنده و بازیگر درخشید و مورد استقبال دانشجویان، استادان و هنرمندان قرار گرفت و در حالی که هنوز پا به عرصه تلویزیون نگذاشته بود، بیش از 1000 شب اجرای این نمایش‌ها را در کارنامه ی خود داشت.

سید محمد حسینی در تلویزیون ایران

سید محمد حسینی از سال 1373 فعالیت خود را در تلویزیون در یک برنامه نوروزی با عنوان نویسنده، کارگردان و بازیگر آغاز کرد. او تا سال 1384 به همراه سید کاظم احمدزاده، مجری بیشتر برنامه‌هاي‌ شبکه پنج بود که در آن زمان طرفداران بسیاری داشت. حسینی نقش به اصطلاع کاراکتر “قرتی” را در اجراهایش بر عهده داشت و احمدی زاده نقش یک فرد “حزب اللهی” را اجرا می‌کرد. محمد حسینی تا پایان زمان حضورش در ایران در برنامه‌هایی نظیر مسابقه سیمرغ و مسابقه بزرگ در تلویزیون ایران فعالیت داشت. او پس از اجرای برنامه‌ی مسابقه بزرگ به علت سبک نوین خود در اجرا و شکستن فضای بسیار خشک و متعصبانه‌ی سیاسی_مذهبی آن زمان به مدت 6 ماه ممنوع‌التصویر شد.

فعالیت سید محمد حسینی در یک موسسه‌ی خیریه

سید محمد حسینی در اواخر حضورش در ایران به خاطر فعالیت در یک موسسه خیریه متهم به کلاهبرداری شد، اما به گفته خودش از این اتهام به سرعت “تبرئه” شد.

خروج سید محمد حسینی از ایران

سید محمد حسینی در سال 1389 پس از وقایع انتخابات سال 88 در اوج معروفیت و محبوبیت، آن هم‌ زمانی که سال‌‌های متوالی توسط مردم به عنوان بهترین شومن ایران انتخاب شده بود از ایران خارج شد. او در دی ماه 1389 پس از مصاحبه با برنامه “پارازیت” صدای آمریکا از جنبش سبز حمایت کرد و در این راستا ویدئوهایی منتشر کرد.

فعالیت‌های سید محمد حسینی در آمریکا

سید محمد حسینی پس از آن که در آمریکا مقیم شد، برای شبکه‌های ماهواره‌ی ایرانی برنامه‌های طنز و کمدی تولید کرد. او همچنین به تولید برنامه‌های رادیویی و تئاتر پرداخت و در دوبله نیز فعالیت‌هایی انجام داد. محمد حسینی رادیو پستو را در فوریه 2016 با محوریت سرگرمی_عرفانی و رویکرد انتقادی در کالیفرنیای آمریکا راه اندازی کرده‌ است. این اولین رسانه‌ای است که او پس از خارج شدن از ایران شخصاً تأسیس نموده‌ است. از جمله آیتم‌های این رادیو که بسیار مورد توجه و علاقه مخاطبین قرار گرفته می‌توان به برنامه ی شاسگول‌ها، صفحه، صبح جمعه با شما در یکشنبه، ری استارت اشاره کرد. محمد حسینی از طریق رادیو پستو در برنامه‌ی ری‌استارت بارها اعلام کرده که از خود چیزی نمی‌گوید بلکه فقط از متون کهن و نو اهل تصوف و عرفان و از مولوی و عطار و حافظ و… سخن می‌گوید. او ادعا دارد سرگروه و لیدر اپوزسیونی است که دارای 40 میلیون نفر طرفدار است.

پس از استقبال از این رادیو، او تصمیم گرفته که بزودی «تلویزیون پستو» را نیز راه اندازی کند.

چالش‌های سید محمد حسینی

«چالش فحش» که هدفش صفحات افراد سیاسی است و «چالش سنگ» که باعث جنجال‌هایی در ایران شده‌است، از جمله چالش‌های سید محمد حسینی می‌باشند. در پی دعوت طرفداران و مردم به چالش سنگ از سوی او، افرادی به خسارت زدن به برخی از ساختمان‌های عمومی مانند بانک‌ها و همچنین مسجد جوادالائمه در شرق تهران اقدام نمودند. چالش بعدی، چالش آتش بوده‌است. بطور مثال در یکشنبه شب 5 آذر 1396 عده‌ای از طرفداران او اقدام به آتش زدن ساختمان باشگاه پرسپولیس نمودند.

حمایت سید محمد حسینی از سخنان ترامپ علیه ایران

سید محمد حسینی در ادامه‌ی فعالیت‌هایش هر روز مواضع تندتری علیه دولت و حکومت ایران اتخاذ می‌کند. این مواضع تند اکنون به این نقطه رسیده که حسینی از سخنان اخیر ترامپ و استراتژی تازه او درباره ایران حمایت می کند. او این حمایت را در برنامه‌های خود اعلام کرده و تلاش می کند به مخاطبانش نشان دهد که مواضع ترامپ منطقی و درست است.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

د ویکند؛ خواننده معروف کانادایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سلین دیون؛ خواننده مشهور کانادایی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی موسیقی

امینم؛ سلطان رپ جهان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

دنزل واشنگتن؛ بازیگر مشهور آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *