بیوگرافیحوزه‌‌ی مذهب

سید حسن آقامیری؛ روحانی

سید حسن آقامیری روحانی ایرانی است که به دلیل سخنرانی های خود با رویکرد رحمانیت خداوند به شهرت رسیده است. او با شکایت دادستان ویژه ی روحانیت تهران و به حکم قاضی شعبه دوم دادگاه کیفری به جرم هتک حیثیت روحانیت، تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات به دو سال حبس تعلیقی به مدت پنج سال و خلع لباس دائم محکوم شده است.

نام: سید حسن آقامیری
تاریخ تولد: 1358/12/17
ملیت: ایرانی
محل سکونت: قم، ایران
وضعیت تاهل: متاهل
فرزندان: یک دختر، دو پسر
اینستاگرام: hasanaghamirii (3.1m)

بیوگرافی سید حسن آقامیری

سید حسن آقامیری در 17 اسفند 1358 در تهران متولد شد. او روحانی ایرانی است که به دلیل سخنرانی های خود با رویکرد رحمانیت خداوند به شهرت رسیده است. پدر او نیز روحانی می باشد. سید حسن آقامیری ازدواج کرده و متاهل است. او یک فرزند دختر به نام حلما و دو فرزند پسر دارد و ساکن قم می باشد.

سید حسن آقامیری و روحانیت

 سید حسن آقامیری از طریق منبر و هیئت به حوزه علاقمند و در سال 1375 وارد حوزه ی علمیه ی قم شد. او سخنرانی های خود را از سال 1380 در ایام تبلیغی یعنی ماه های محرم، صفر و رمضان در روستاها آغاز کرد و بعد از مدتی در جمع دانشجویان در دانشگاه ها به سخنرانی پرداخت. او از سال 1388 وارد هیئت های مذهبی قم شد و در جلسات آن هیئت ها به سخنرانی پرداخت. او فیلم ها و فایل های صوتی سخنرانی های خود را در مراسم مختلف از طریق سایت بیدار باش منتشر می کند و هرشب به صورت زنده در اینستاگرام و تلگرام به بیان و تفسیر موضوعات دینی و اخلاقی می پردازد. او همچنین دارای گروه ویدیویی بیدار باش می باشد.

شغل دوم سید حسن آقامیری

درآمد سید حسن آقامیری وابسته به روحانیت نیست. به گفته ی خودش او مشاور یک شرکت خصوصی است و شغل آزاد نیز دارد. او به مجله ی همشهری جوان گفته که به منبر و درآمد حاصل از آن وابستگی ندارد و از حوزه ی علمیه شهریه نمی گیرد و تحت پوشش بیمه ی حوزه نیز نمی باشد.

اینستاگرام سید حسن آقامیری

مجله ی همشهری جوان در سال 1395 او را به عنوان روحانی سال انتخاب کرد که از طریق جوانان و فضای مجازی بین قشر خاصی از جوانان به محبوبیت رسیده است. صفحه ی اینستاگرام سید حسن آقامیری در حدود 2 میلیون فالوئر دارد و با توجه به فعالیت گسترده ی او در فضای مجازی مخالفان به او لقب آخوند تلگرامی داده اند. او همچنین در تیر ماه 1398 یک صفحه اینستاگرام به آدرس aghamiri.en برای افراد انگلیسی زبان راه اندازی کرده است که در آن پست های خود را با ترجمه ی انگلیسی قرار می دهد.

طرفداران و مخالفان سید حسن آقامیری

در پی سخنرانی های جنجالی سید حسن آقامیری و هم زمان با گسترش فضای مجازی به ویژه تلگرام از سال 1395 مخالفت ها با او شروع شد و خبرگزاری های نزدیک به حکومت ایران و افراد مختلف از جمله رائفی پور، مهدی دانشمند، طه حجت و چند نفر دیگر از سخنرانی های او به دفعات انتقاد کردند. از آنجایی که محوریت سخنرانی ‌هایی آقامیری همیشه تکیه بر صفت رحمانیت خداوند دارد و کمتر از عذاب الهی و جهنم سخن می‌گوید افراد زیادی مخالف او می باشند. مخالفان سید حسن آقا میری، او را یک آخوند ولنگار عنوان کرده اند که برای افراد بی قید و بند سخنرانی می‌کند. اما طرفداران آقامیری معتقد هستند که او نگاهشان را به دین و رحمانیت خداوند تغییر داده و سخنرانی ‌های او نسبت به سایر روحانیون متفاوت‌تر و دلنشین‌تر است.

حکم خلع لباس دائم سید حسن آقامیری

سید حسن آقامیری در دی ماه 1397 با انتشار پستی در صفحه ی اینستاگرام خود خبر از حکم قاضی شعبه ی دوم کیفری در دادگاه ویژه ی روحانیت به ریاست دادستان کل کشور داد که او را به دو سال حبس تعلیقی به مدت پنج سال و خلع لباس دائم محکوم می کرد. جرم او هتک حیثیت روحانیت، تشویش اذهان عمومی و توهین به مقدسات عنوان شده است. البته گفته شد این رای بدوی می باشد و امکان تجدید نظر در آن وجود دارد. او در اسفند 1397 در صفحه ی اینستاگرام خود از اجرای حکم صادر شده خبر داد. در نهایت سید حسن آقامیری را مجبور کردند تا در حضور چشم مراجعه کنندگان لباس روحانیت را در آورده تا به او اجازه دهند که از دادگاه خارج شود.

واکنش ها نسبت به حکم صادر شده برای سید حسن آقامیری

پس از انتشار این مطلب از سوی آقامیری افرادی مختلفی در رسانه های اجتماعی به حمایت از او پرداختند. سید احمد خمینی بلافاصله به این موضوع واکنش نشان داد و خطاب به آقامیری نوشت: “تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت … سیدجان عزیزتر می‌شی. خودت و خدای خودت قاضی اول و آخرین. نه اینکه هر کی محکوم بوده سالم بوده اما اکثر آدمای سالم محکومند. عزت و ذلت خدا می‌ده و توی این دنیا همین محبت‌های مردمه که همیشه همراهته. خوش باش که ظالم نبرد راه به منزل … یاحق”

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری نیز در حمایت از آقامیری عنوان کرد: “امیدوارم این رای در مرحله تجدیدنظر بشکند. آقای سیدحسن آقامیری زبان جوانان را خوب می‌داند. جلب اعتماد جوانان دهه هفتادی و هشتادی و گفتگو با آنها هنر کمی نیست. خدا نگهدارت باشد سید.”

سید حسن آقامیری در فروشگاه آقای عسل

فروشگاه آقای عسل از سال 1380 با هدف حمایت و کمک به قشر زنبوردار و کمک به سلامت خانواده با ارائه محصولات زنبور عسل با بهترین کیفیت شروع به فعالیت کرده است. این فروشگاه در قم – 45 متری صدوق – 20 متری فجر – نرسیده به چهار راه لقمان (قبل از چراغ قرمز – سمت راست واقع شده است. سید حسن آقامیری در حال حاضر در فروشگاه قم و سایت آقای عسل مشغول به فعالیت می‌باشد.

محصولات آقای عسل
محصولات آقای عسل

اظهار نظر شهره قمر درباره‌ی سید حسن آقامیری

شهره قمر بازیگر سینمای ایران، در تاریخ 15 شهریور 1399 در استوری اینستاگرامش، سید حسن آقامیری را منافق اسلام نما و گرگی در لباس بره نامید و انتقاد تندی نسبت به او انجام داد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

گانگ دونگ وون؛ بازیگر مشهور کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

لی یونگ آه؛ بازیگر اهل کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

بیوگرافی محمدرضا خالد آبادی ؛ بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان

بیوگرافی

بیوگرافی کیم نام جون؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *