بیوگرافی

سید بشیر حسینی؛ داور مسابقه ی استعدادیابی عصر جدید

سید بشیر حسینی عضو هیات علمی و مدیر گروه علوم نوین رسانه ی دانشکده صدا و سیما و عضو هیات تالیف کتاب درسی پایه ی دهم آموزش و پرورش (کتاب تفکر و سواد رسانه ی) می باشد. او در تعدادی از برنامه های تلویزیونی از جمله برنامه ی اکسیر و برنامه ی هفت به عنوان مهمان حضور داشته است و اکنون یکی از داوران برنامه ی تلویزیونی استعدادیابی عصر جدید با مجریگری احسان علیخانی در شبکه ی 3 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.

نام: سید بشیر حسینی
تاریخ تولد: 1360/09/15
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران
وضعیت تاهل: متاهل
فرزندان: یک دختر
اینستاگرام: (178K) drbashirhosseini

بیوگرافی سید بشیر حسینی

سید بشیر حسینی در 15 آذر 1360 در تهران متولد شده است. او ازدواج کرده و متاهل است و یک فرزند دختر دارد. سید بشیر حسینی در سال 1385 در جشنواره ی قابی برای جوانی به عنوان جوان برگزیده ی کشور انتخاب شده است.

تحصیلات سید بشیر حسینی

سید بشیر حسینی فارغ التحصیل کارشناسی ارشد معارف اسلامی و حقوق خصوصی از دانشگاه امام صادق و دکترای فرهنگ و ارتباطات، گرایش سیاست گذاری می باشد و تا سطح 2 حوزه نیز درس خوانده است.

فعالیت های سید بشیر حسینی

سید بشیر حسینی عضو هیات علمی و مدیر گروه علوم نوین رسانه ی دانشکده صدا و سیما و عضو هیات تالیف کتاب درسی پایه ی دهم آموزش و پرورش (کتاب تفکر و سواد رسانه ی) می باشد. او مدرس بین المللی دوره های تخصصی حقوق و سواد رسانه ی در قاره های اروپا، آفریقا، آسیا و اقیانوسیه به زبان های فرانسه، انگلیسی و عربی است و 16 جلد کتاب از جمله حقوق مخاطب در برابر رسانه های جمعی ایران، انگلیس و آمریکا، 150 هشتک نهضت سواد رسانه ی، آینده پژوهی تحولات وب، الگوی ارتباطی نهج البلاغه، لایک ممنوع، همراه هر ماه، ایساتیس، ماه عسل مجردها و 8 کتاب دیگر تالیف کرده است. سید بشر حسینی استاد دانشگاه های علامه طباطبایی، تهران، امام صادق (ع)، خبر، صدا و سیما، جامعه المصطفی العالمیه و … می باشد و در سال 1393 استاد برتر پژوهشی و آموزشی در دانشگاه امام صادق و در سال 1394 در دانشگاه صدا وسیما بوده است. او 8 سال سابقه ی مشاوره ی تخصصی با محوریت استعداد و مهارت در دانشگاه ها دارد.

حوزه های تخصصی مطالعات و مکتوبات سید بشیر حسینی

حوزه های تخصصی مطالعات و مکتوبات سید بشیر حسینی حقوق فرهنگ و حقوق بین الملل ارتباطات، سیاست گذاری فرهنگ و ارتباطات و مدیریت رسانه، آینده پژوهی تحولات فرهنگی و تکنولوژیک و علوم نوین رسانه ها و همچنین مطالعات دینی-تربیتی حوزه ی رسانه ها و تاثیرات آن ها بر سبک زندگی و سواد رسانه ی است.

راه اندازی المپیاد بین المللی سواد رسانه ی توسط سید بشیر حسینی

در سال 1395و بعد از ورود کتاب تفکر و سواد رسانه ی به مدارس در باشگاه سواد رسانه ی، سید بشیر حسینی با جمعی از فعالان این حوزه، تصمیم به راه اندازی یک رویداد جهانی خلاقانه و فعالانه به نام المپیاد بین المللی سواد رسانه ی گرفتند. نخستین دوره ی این مسابقات در کشور مالزی برگزار شد. سومین دوره المپیاد سواد رسانه‌ ی در سه مرحله داخلی برگزار شده و برگزیدگان مدال طلای المپیاد می‌توانند در سومین رویداد بین المللی شرکت نمایند. این رویداد در سال ۲۰۲۰ در یکی از کشورهای خارجی برگزار می شود.

حضور سید بشیر حسینی در تلویزیون

سید بشیر حسینی در تعدادی از برنامه های تلویزیونی از جمله برنامه ی اکسیر و برنامه ی هفت به عنوان مهمان حضور داشته است. او در سال 1397 با حکم مسعود معینی مدیر شبکه چهار سیما به عنوان سرپرست گروه فرهنگ و اندیشه ی این شبکه معرفی شد. سید بشیر حسینی با وجود داشتن چندین عنوان کاری دیگر، اکنون یکی از داوران برنامه ی تلویزیونی استعدادیابی عصر جدید با مجریگری احسان علیخانی در شبکه ی 3 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می باشد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مرجان اوستاد؛ متخصص مغز و اعصاب

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مژگان صیادی؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین وون هو؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *