بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سارا خوئینی ها؛ بازیگر با تجربه ایرانی

سارا خوئینی ها

سارا خوئینی ها بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر در ایران است. نام مستعار او سارا وثوقی است. ایشان فارغ التحصیل کارشناسی گرافیک از دانشکده هنرهای زیبا از دانشگاه تهران است. این بازیگر هنرمند در فیلم های سیسنمایی بسیاری مانند ماه گرفتگی، دوستی از جنس آتش، یکی از ما دو نفر، در هشت دقیقه، اسپاگتی و … نقش آفرینی کرده است. در ادامه این مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با ناگفته های زندگی این بازیگر هنرمند بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

سارا خوئینی ها متولد 3 خرداد 1353 از تهران می باشد. او یک خواهر و سه برادر دارد و خودش سومین فرزند خانواده می باشد. نام مستعار او برگرفته از زندگی مشترک او با چنگیز وثوقی بود که بیشتر از دو سال طول نکشید و در آخر از یکدیگر جدا شدند. او اولین بار در فیلم ویدیویی صبحگاه خونینی ساخته فرامرز باصری در سال 1369 تجربه کرد که با همسر خود همکار بود.

نام و نام خانوادگی سارا خوئینی ها
تاریخ تولد اسفنده 1353
حرفه بازیگر، نقاش
شروع فعالیت 1368 تاکنون
اینستاگرام sarakhoiniha (724K)
بیوگرافی سارا خوئینی ها

فعالیت

سارا در سال 1370 با بازی در فیلم گل ها و گلوله ها توانست وارد سینما شود و بعد از آن در فیلم تلویزیونی طالع عشق با نقش حلیمه دایه پیامبر نقش آفرینی کرد. در سال 1378 با نام واقعی خود شروع به بازی در فیلم دوستان کرد در این فیلم در کنار هنرمندانی چون مهناز افشار و یوسف مرادیان هم بازی شد و در همان سال در فیلم بالای شهر پایین شهر توانست هم بازی محمدرضا گلزار به عنوان نقش اصلی، بازی کند. در سال 1383 نیز در کنار محمدرضا شریفی نیا، امین حیایی و پارسا پیروزفر در فیلم سینمایی نقاب توانست به نحو احسن نقش آفرینی کند.

مطالب پیشنهادی: شهرزاد سپانلو؛ خواننده ایرانی

تئاتر

سارا خوئینی ها در سال 1390 در تئاتر عشق اتفاقی نیست که بیفتد بر روی صحنه رفت و مانند همیشه این نمایش مورد توجه بسیاری از مردم و هنرمندان واقع شد. موفقیت این نمایش به حدی بالا و دور از انتظار بود که باعث شد اجرای آن در دو نوبت نمایش داده شود.

آثار سینمایی

از آثار سینمایی سارا خوئینی ها می توان به گل ها و گلوله در سال 1370، دوستان در سال 1378، گیس بریده در سال 1385، دعوت در سال 1387، پسر تهرانی در سال 1387، لج و لج بازی در سال 1388، بیداری رویاها در سال 1388، یکی از ما دو نفر در سال 1389، دل بی قرار در سال 1391، شاباش در سال 1391 و غیره نیز اشاره کرد.

آثار تلویزیونی

از آثار تلویزیونی سارا خوئینی ها که در کارنامه او ثبت شده است می توان به اولین انتخاب، شب شیشه ای، کلاه پلهوی، خاطرات مرد ناتمام، بچه ها نگاه می کنند، یک روز قبل، بی صدا فریاد کن، روزهای اعتراض، راه شب، معصومیت از دست رفته، سفر سبز و مادر اشاره کرد که به بهترین نحو در آن ها نقش آفرینی کرد.

مطالب پیشنهادی: حمید طالب زاده؛ موسیقی پاپ

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

دی‌جی خالد؛ رپر آمریکایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سم اسمیت؛ خواننده بریتانیایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

استینگ؛ خواننده راک

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی نویسندگی

مل گیبسون؛ بازیگر و کارگردان آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *