بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سم اسمیت؛ خواننده بریتانیایی

سم اسمیت

سم اسمیت در انگلستان متولد شد او آهنگساز و خواننده بریتانیایی است. و تاکنون برنده جوایزی مانند جایزه بریت و جایزه گرمی شده است. با انتشار سومین آهنگ خود با نام با من بمان توانست به موفقیت های بین المللی بسیار زیادی رسید. در ادامه مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با زندگی این هنرمند بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

سم اسمیت در سال 2012 با همکاری گروه دیسکلاشر توانست ترانه لاچ را بسراید که در جایگاه یازده جدول ترانه های برتر انگلیس قرار گرفت و این خود آغاز شهرت این هنرمند بود او در سال 2013 با همکاری ناتی بوی در آهنگ لا لا لا در جایگاه اول جدول انگلیس قرار گرفت و این خود باعث افزایش شهرت او شد. اسمیت در سال 2013 موفق شد نامزد دریافت جایزه منتقدان بریت اواردز 2014 و صدا 2014 بی بی سی را در کارنامه خود ثبت نماید.

نام و نام خانوادگی ساموئل فردریک اسمیت با نام هنری سم اسمیت
تاریخ تولد 19 مه 1992
حرفه ترانه نویس، خواننده
شروع فعالیت از سال 2007 تاکنون
اینستاگرام samsmith (14.7M)
بیوگرافی سم اسمیت

زندگی شخصی

اسمیت در سال 2014 اعلام کرد که همجنس گرا است. اگر چه او به عشق نافرجام خود نیز اشاره کرد و اینکه در سال گذشته عاشق پسری شده است و او نیز به اسمیت عشق می ورزد. البته او قبلا نیز با برندون فلین در رابطه بوده است.

مطالب پیشنهادی: د ویکند؛ خواننده معروف کانادایی

علاقه مندی

سم اسمیت بسیار تحت تاثیر کارهای امی و اینهاوس و ادل است و بر روی ایشان خیلی موثر است. او همچنین به بقیه کارهای بقیه هنرمندان از جمله بیانسه، لیدی گاگا، ویتنی هوستون و ماریا کری علاقه مند است و آنها را در زندگی خود الگو قرار می دهد.

آلبوم ها

مهمترین آلبوم های سم اسمیت آلبوم های استودیویی، آلبومهای مستقل و آلبوم های زنده می باشند که آهنگ های در ساعت تنهایی، هیجان همه این ها و عشق می رود را تحت همان آلبوم استودیویی قرار داده است و از آهنگ آلبوم های مستقل نیز می توان به آهنگ پسر دیوا اشاره کرد.

افتخارات

سم اسمیت در سال 2014 نامزد 6 جایزه گرمی شد و همچنین در پنجاه و هفتمین مراسم جایزه گرمی در سال 2015 نیز برنده چهار جایزه ار ضبط سال، ترانه سال، بهترین هنرمند و بهترین آلبوم پاپ در ساعت تنهایی شد. وی در سال 2016 نیز موفق به کسب جایزه اسکار برای آهنگ نوشته های روی دیوار از فیلم های جیمزباند شد.

مطالب پیشنهادی: استینگ؛ خواننده راک

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

پادینا کیانی؛ بازیگر ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شیدا خلیق؛ بازیگری جوان و باتجربه

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شیرین اسماعیلی؛ بازیگر فعال سینما و تلویزیون

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی عکاسی

مهتاب ثروتی؛ از عکاسی تا بازیگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *