بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سامان ویلسون؛ خواننده‌ی رپ ایرانی

سامان رضاپور با نام هنری سامان ویلسون خواننده و ترانه‌سرای رپ فارسی است. او در سال ۱۳۸۱ گروه “زدبازی” را با کمک مهراد هیدن در لندن راه‌اندازی کرد، اما پس از مدتی به دلایل شخصی از این گروه و به طور کلی از موسیقی کناره گرفت. سامان ویلسون در سال ۱۳۸۶ در ترانه‌ی “تابستون کوتاهه” حضور پیدا کرد و در ۲۷ فوریه ۲۰۱۵، با آلبوم “بزرگ” (جلد دو) بطور رسمی به عرصه موسیقی بازگشت.

نام: سامان رضاپور
نام هنری: سامان ویلسون
تاریخ تولد: 1364/03/27
ملیت: ایرانی
محل سکونت: لندن، انگلستان
اینستاگرام: (157k) aslekaar

بیوگرافی سامان ویلسون

سامان رضاپور با نام هنری سامان ویلسون متولد 27 خرداد 1364 در تهران، ایران است. او فعالیت هنری خود را در عرصه‌ی موسیقی رپ از سال 1380 آغاز کرد و در سال ۱۳۸۱ گروه “زدبازی” را با کمک مهراد هیدن در لندن راه‌اندازی کرد، اما پس از مدتی به دلایل شخصی از این گروه و به طور کلی از موسیقی کناره گرفت.

سامان ویلسون را می‌توان در کنار مهراد هیدن و سروش هیچکس، یکی از پایه‌گذاران اصلی رپ فارسی و گنگستا رپ نام برد. گنگستا رپ (Gangsta rap) یکی از سبک‌های موسیقی هیپ هاپ است که در آن معمولا از زد و خورد و درگیری‌های خیابانی و همچنین مفاهیم خلاف عرف جامعه همچون استفاده آزاد از مواد مخدر و تشویق به بی‌اعتنایی و … گفته می‌شود.

بازگشت سامان ویلسون به عرصه‌ی خوانندگی

اوایل خرداد سال ۹۳ شایعاتی مبنی بر دوباره خواندن سامان ویلسون در زدبازی قوت گرفت که صحت آن مشخص نشد. مهراد هیدن در اسفند ماه 1393 در صفحه‌ی شخصی اینستاگرام‌اش پستی مبنی بر پایان دادن بر شایعات و پاسخ بسیاری از سوالات را درج کرد و خبر از بازگشت ویلسون داد. سامان ویلسون در ۲۷ فوریه ۲۰۱۵ با آلبوم “بزرگ” (جلد دو) بطور رسمی به عرصه موسیقی بازگشت. مهراد هیدن به عنوان خواننده ثابت و سهراب ام جی، آرش دارا، تارا صلاحی، کیارش و سیامک به عنوان خواننده مهمان در این آلبوم حضور دارند.

گالری عکس‌های سامان ویلسون

Related posts
بیوگرافی

بیوگرافی کیم میونگ جون؛ خواننده گروه آسترو

بیوگرافی

بیوگرافی پارک جین وو؛ هنرمند کره جنوبی

بیوگرافی

سون جی هیون؛بازیگر و خواننده کره ای

بیوگرافی

کوان اون بی؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *