بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سامان احتشامی؛ موسیقی دان، آهنگساز و نوازنده پیانو

سامان احتشامی

سامان احتشامی یکی از بهترین موسیقی دانان، آهنگسازها و نوازندگان پیانو در ایران می باشند او علم موسیقی را از حضور اساتیدی چون محمد سریر، اسماعیل امین موید و جواد معروفی آموخت و در پیانو به صورت حرفه ای فعالیت کرد و در سال 1371 با تولید آلبوم باغ به باغ و روانه کردن آن به بازار کار خود را رسمی شروع کرد و به شهرت رسید. در ادامه مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با زندگی این هنرمند موسیقی دان بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

سامان احتشامی در 1 اردیبهشت 1357 در تهران دیده به جهان گشود. او در رشته موسیقی در مقطع کارشناسی از دانشگاه هنر و معماری فارغ التحصیل شد و به دلیل علاقه به موسیقی به سمت آن رفت و در پیانو به صورت حرفه ای فعالیت خود را آغاز کرد و در این زمینه شروع به تدریس نیز نمود. از کودکی موسیقی را دوست داشته است.

نام و نام خانوادگیسامان احتشامی
تاریخ تولد1 اردیبهشت 1357
حرفهموسیقی دان، آهنگساز و نوازنده پیانو
شروع فعالیتاز سال 1371 تاکنون
اینستاگرامsamanehteshami (610K)
بیوگرافی سامان احتشامی

موسیق حرفه ای

سامان احتشامی از چهارده سالگی اولین آلبوم خود را با نام باغ به باغ روانه بازار کرد و به دلیل بازتاب عالی که داشت از سن هجده سالگی کار خود را با صدا و سینما ادامه داد و از آنجا از ایشان دعوت به کار کردند. او بالای دویست و پنجاه آلبوم موسیقی به صورت آهنگسازی، صدابردار، نوازنده پیانو، سازهای کوبه ای، سه تار و تار در صدا و سیما فعالیت داشته و در این زمینه بسیار شناخته شده است.

مطالب پیشنهادی: سعید عرب؛ ملودی ساز حرفه ای

زندگی شخصی

سامان احتشامی در بیست و یک سالگی با همسر خود با نام راز ازدواج کرده است و در کنار هم تصمیم گرفتند که در جهت آموزش موسیقی یک آموزشگاه تاسیس کنند و هنرجویانی را در این آموزشگاه جذب نمایند، ایشان بالای دوازده ساعت از زمان زندگی خود را به تدریس می گذراند و بسیار نیز در این زمینه علاقه مند است.

جوایز

سامان احتشامی در سال 1368 موفق شد که از جشنواره موسیقی کانون پرورش فکری کودکان و نواجوان دیپلم افتخار دریافت نماید و از سال 1370 تا سال 1374 نیز از جشنواره موسیقی فجر ایران برنده لوح زرین و لوح تقدیر شده است.

خوانندگی

این هنرمند عزیزمان در جایی گفته است که در کنار موسیقی به خوانندگی نیز علاقه مند بوده ام و در جاهایی شده بود که به جای خوانندگان دیگری خوانده ام تا برای خود تمرین شود و در این حرفه هم موفق شوم و همیشه گفته که بزرگترین سختی کار در تولید آلبوم بر دوش آهنگساز است اما متاسفانه در نهایت نام خواننده روی آلبوم می آید.

مطالب پیشنهادی: نیما کرمی؛ مجری توانمند تلویزیون

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

بیوگرافی محمدرضا خالد آبادی ؛ بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان

بیوگرافی

بیوگرافی کیم نام جون؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی جئون بورام؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی ریو هوا یونگ؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *