بیوگرافیحوزه‌ی آشپزی

نصرت گوکچه؛ سرآشپز اهل ترکیه

نصرت گوکچه (Nusret Gökçe) ملقب به سالت بی (Salt Bae) سرآشپز، قصاب و صاحب رستوران‌های زنجیره‌ی در شهرهای مختلف جهان همچون استانبول، دبی، ابوظبی، میامی، نیویورک، دوحه و … با نام شناخته شده‌ی خانه‌ی استیک نصرت است. او از ژانویه‌ی 2017 به واسطه‌ی شیوه سرو استیک در ویدیویی با نام “استیک عثمانی Ottoman Steak” و انتشار آن در حساب توییتری رستورانش به شهرت رسید و مورد توجه بسیاری از سیاستمدران و سلبریتی‌ها در سرتاسر جهان قرار گرفت. این فیلم 10 میلیون بار در اینستاگرام دیده شد و پس از آن به دلیل روش عجیب و غریب نصرت در پاشیدن نمک بر روی گوشت لقب Salt Bae به او داده شد.

نصرت گوکچه همچنین در بسیاری از کارهای خیرخواهانه از جمله ساخت مدرسه در شهر زادگاه خود، ارزروم، فعالیت می‌کند.

نام: نصرت گوکچه
نام به لاتین: Nusret Gökçe
نام مستعار: سالت بی (Salt Bae)
تاریخ تولد: 1983
ملیت: ترک
محل سکونت: استانبول، ترکیه
اینستاگرام: (25.4m) nusr_et

بیوگرافی نصرت گوکچه

نصرت گوکچه (Nusret Gökçe) ملقب به سالت بی (Salt Bae) متولد سال 1983 در ارزروم، ترکیه در یک خانواده‌ی با اصالت کُرد است. پدرش کارگر معدن بود و او به دلیل وضع مالی خانوادگی مجبور به ترک تحصیل از مدرسه شد. نصرت تا کلاس ششم بیشتر درس نخوانده و از کودکی به عنوان شاگرد قصاب در قاضی‌کوی، استانبول کار کرده است.

فعالیت‌های نصرت گوکچه در آشپزی

نصرت گوکچه بین سالهای 2007 تا 2010 از چندین کشور از جمله آرژانتین و ایالات متحده بازدید کرد و در رستوران‌های محلی به طور رایگان کار کرد تا بتواند به عنوان آشپز و رستوران‌دار تجربه کسب کند. او پس از بازگشت به ترکیه، اولین رستوران خود را در سال 2010 در استانبول و دومین رستوران خود را در سال 2014 در دبی افتتاح کرد. رستوران نصرت هم اکنون شعبه‌هایی در ابوظبی و دبی در امارات متحده عربی، دوحه در قطر، آنکارا، بودروم، استانبول، مارماریس در ترکیه، جده در عربستان صعودی، میکونوس در یونان و میامی و نیویورک در ایالات متحده آمریکا دارد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر سیدسعید مهاجرزاده؛ متخصص ارتوپدی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر هادی شرونی؛ متخصص گوش و حلق و بینی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

چه جونگ آن؛ بازیگر کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

جنیفر کانلی؛ بازیگر آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *