بیوگرافی

سالی مارگارت فیلد؛ بازیگر موفق هالیوودی

سالی مارگارت فیلد

سالی فیلد در 21 سالگی با بازی در فیلم در راه غرب به کارگردانی آندره مک لاگلن در سینما راه پیدا کرد و توانست تجربه بسیار خوبی در کارنامه کاری خود ثبت کند. او در سن 48 سالگی در فیلم فارست گامپ نیز نقش بسیار مهمی را بازی کرد و این باعث شد که مخاطبان بسیاری زیادی را در سینما به سمت خود جذب کند. در ادامه مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با ناگفته های زندگی این هنرمند بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

سالی فیلد در 6 نوامبر 1946 در شهر پاسادینا ایالت کالیفرنیای آمریکا به دنیا آمد و او یکی از بازیگران مشهور آمریکا بود. سالی در حرفه های دیگر نیز فعالیت می کرد، یکی از حرفه هایی که او دوست داشت کارگردانی سینما و تلویزیون بود که در این حرفه نیز موفق بود، مهم ترین آثار کاری او در زمینه کارگردانی، فیلم زیبا بود، او با هنرمندان بسیاری در ارتباط بود و با بیشتر آنها نیز همکاری داشت.

نام و نام خانوادگی سالی فیلد
تاریخ تولد 6 نوامبر 1946
شغل بازیگری
شروع فعالیت 1967 تاکنون
اینستاگرام
بیوگرافی سالی فیلد

شهرت

سالی فیلد توانست با بازی در فیلم های بدون دخترم هرگز و فارست گامپ به شهرت برسد. او دو بار نیز جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم های نورما ری و مکان هایی در قلب را در کارنامه خود ثبت کرد و برای بازی در فیلم لینکلن نیز نامزد دریافت جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش زن شد.

مطالب پیشنهادی: فرانسیس مک دورمند؛ صداپیشه و بازیگر آمریکایی

مهمترین فیلمی که بازی کرد

یکی از مهمترین فیلم هایی که سالی در آن ایفای نقش کرد، فیلم فارست گامپ بوده است او در 48 سالگی در این فیلم نقش مهمی را بازی کرد و توانست با مهارت بالای خود در میان مخاطبان سینما بسیار مطرح شود. او در این فیلم توانست با بازیگر معروف رابرت زمکیس همکاری داشته باشد، همچنین توانست با همکاری در کنار بازیگرانی چون تام هنکس، گری سینایس، رابین رایت و ربکا ویلیامز بر تجربه های خود اضافه نماید.

جوایز و افتخارات

سالی فیلد در رزومه کاری خود توانست جوایزی را در کارنامه خود ثبت کند که می توان به جایزه اسکار به بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم مکان هایی در قلب در سال 1985، جایزه اسکار به بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم نرما ری در سال 1980، جایزه گلدن گلوب به بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم مکان هایی در قلب در سال 1985، جایزه گلدن گلوب به بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم نرما ری در سال 1980 و جایزه امی به بهترین بازیگر سریال درام برای برادرها و خواهرها در سال 2007 نیز اشاره کرد.

مطالب پیشنهادی: داستین هافمن؛ هنرپیشه آمریکایی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

دی‌جی خالد؛ رپر آمریکایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سم اسمیت؛ خواننده بریتانیایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

استینگ؛ خواننده راک

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی نویسندگی

مل گیبسون؛ بازیگر و کارگردان آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *