بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سالار عقیلی؛ خواننده سنتی ایران

سالار عقیلی

بیوگرافی سالار عقیلی

میرسالار مسلمی عقیلی (سالار عقیلی) خواننده سنتی ایران در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۵۶ متولد شد. پدر او اهل گلستان و مادرش اهل آذربایجان است. سالار عقیلی در ۸ سالگی آموزش موسیقی را آغاز کرد، او در ۱۶ سالگی به سبب تشویق خانواده اش وارد هنرستان موسیقی شد.

نام اصلی میرسالار مسلمی عقیلی
ملیت ایرانی
شغل خواننده سنتی
تولد ۱۱ آذر ۱۳۵۶
اینستاگرام salaraghili15

استاد سالار عقیلی چه کسی بوده است؟

سالار عقیلی موسیقی و ساز ها را نزد صدیق تعریف یاد گرفت. صدیق تعریف متولد ۲۵ دی ۱۳۳۵ است. صدیق تعریف خواننده موسیقی اصیل ایرانی اهل ایران است.

اولین فعالیت سالار عقیلی

سالار عقیلی اولین فعالیت حرفه ای خودش را در ۱۸ سالگی (سال ۱۳۷۵)، در جشنواره موسیقی فجر اجرا کرد. اجرای عالی و صدای بسیار زیبای سالار عقیلی در این مراسم باعث حیرت و خوشحالی تماشاگران شد.

همسر سالار عقیلی کیست؟

همسر سالار عقیلی حریر شریعت زاده است. حریر شریعت زاده در خرداد ۱۳۵۶، در تهران متولد شد. همسر سالار عقیلی نوازنده موسیقی است و از ۵ سالگی فراگیری پیانو را آغاز کرد. آشنایی این دو با هم به زمانی برمی‌گردد که سالار عقیلی در ۱۷ سالگی به جشنواره فجر رفت. با آشنا شدن سالار عقیلی و خانم شریعت زاده، این دو در سال ۱۳۷۹ با یکدیگر ازدواج کردند. نتیجه زندگی سالار عقیلی با همسرش، تنها فرزند او ماهور است که در تاریخ ۲۶ آبان ۱۳۸۶ به دنیا آمد.

ماجرای حضور در شبکه من و تو

سالار عقیلی در سال ۱۳۹۴ برای اجرای کنسرت به لندن رفته بود، در آنجا از او برای حضور در شبکه من و تو دعوت شد و او این دعوت را قبول کرد و در برنامه حاضر شد. این ماجرا باعث کنار گذاشته شدن سالار عقیلی از جشنواره فجر از سوی وزیر ارشاد شد، البته در نهایت او بخشیده شد و اکنون در ایران کار می‌کند.

آیا بیمه حنجره سالار عقیلی حقیقت دارد؟

پاسخ این سوال بله است، سالار عقیلی در تاریخ ۱۵ آبان ۱۳۹۵ حنجره خود‌ش را با هزینه ۱ میلیارد تومان بیمه کرد. ناگفته نماند که او اولین نفر در ایران بود که حنجره خودش را بیمه کرد.

آیا سالار عقیلی تدریس هم میکند؟

بله، سالار عقیلی علاوه بر خوانندگی و اجرا در برنامه های تلویزیونی در آموزشگاه ها هنرستان های موسیقی تدریس هم می کند. او اکنون مدیر آموزشگاه موسیقی راز و نیاز است.

گزیده ای از آثار سالار عقیلی

جوایز سالار عقیلی

  • برندهٔ جایزهٔ مردمی بهترین خواننده
  • برندهٔ تندیس حافظ بهترین ترانه
  • برندهٔ جایزهٔ بهترین خواننده

پیج اینستاگرام

سالار عقیلی در پیج اینستاگرامش فعالیت زیادی ندارد. تعداد دنبال کنندگان پیج او تقریبا ۹۳۰ هزار نفر است.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مرجان اوستاد؛ متخصص مغز و اعصاب

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مژگان صیادی؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین وون هو؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *