بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

صابر ابر؛ هنرپیشه‌ی ایرانی

صابر ابر بازیگر، مجری و کارگردان سینما، تلویزیون و تئاتر ایران می باشد که در زمینه‌ی موسیقی و عکاسی نیز فعالیت می کند. او فعالیت خود را در تلویزیون با اجرای برنامه رنگین کمان در سال 1380 آغاز کرد و با بازی در فیلم “شاعر زباله‌ها” به کارگردانی محمد احمدی در سال 1384 پا به عرصه‌ی سینما گذاشت. صابر ابر از جمله بازیگرانی می باشد که به سرعت پس از ورود به سینما به شهرت رسیده است.

نام: صابر ابر
تاریخ تولد: 1363/03/18
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل:مجرد
اینستاگرام: (828k) saberabar

بیوگرافی صابر ابر

صابر ابر متولد 18 خرداد 1363 در تهران است. او فارغ‌التحصیل رشته‌ی مدیریت از دانشگاه آزاد اسلامی واحد فیروزکوه و فوق لیسانس سینما می باشد و فعالیت خود را در تلویزیون با اجرای برنامه رنگین کمان در سال 1380 آغاز کرده است. صابر ابر از جمله بازیگرانی می باشد که به سرعت پس از ورود به سینما به شهرت رسیده است. او با بازی در فیلم “شاعر زباله‌ها” به کارگردانی محمد احمدی در سال 1384 پا به عرصه‌ی سینما گذاشت و با بازی در فیلم سینمایی “دایره زنگی” به کارگردانی پریسا بخت‌آور در سال 1386 نامزد بهترین بازیگر نقش اول مرد در بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر شد و به شهرت رسید.

کارگردانی صابر ابر

صابر ابر علاوه بر بازیگری به کار کارگردانی تئاتر نیز می پردازد. از جمله آثار او می توان به “واوها و ویرگول‌ها” در سال 1388، “تا هفت خانه آنورتر” در سال 1396 و “همان چهار دقیقه” در سال 1398 اشاره کرد.

خوانندگی صابر ابر

آلبوم موسیقی جدی ایرانی با نام “در شعله با تو رقصان” به خوانندگی صابر ابر همراه با پانته‌آ پناهی‌ها می باشد که در تابستان 1394 منتشر شده‌ است. این آلبوم نامزد جایزه‌ی باربد بهترین آلبوم موسیقی تلفیقی در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر در سال 1394 شد.

آکادمی «اینجا میان شهر» صابر ابر

صابر ابر موسس آکادمی «اینجا میان شهر» با مجوز رسمى از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاییز 1396 است. در این آکادمی فرهنگی_هنری دوره‌های مقدماتی و پیشرفته‌ی هنرپیشگی و کارگاه‌‌های بیان بدن، سولفژ کودکان، نوشتن، فیلمنامه نویسی، عکاسی، طراحی، منشی صحنه، تدوین و … برگزار می شود.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی موسیقی

هوشی؛ عضو گروه سونتین

بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

متین کریم زاده؛ بازیکن فوتبال ایرانی

بیوگرافیسرگرمی

انیس محمدی؛ همسر حسین ماهینی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی موسیقی

آن سو هی؛ روابط عاشقانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.