بیوگرافیحوزه‌ی مد و پوشاک

روپاک جمشیدی؛ طراح مد و لباس کرمانشاهی

روپاک جمشیدی طراح مد و لباس ایرانی با اصالت کردی است. او از کودکی به طراحی مد و لباس علاقه داشته و از سال 2017 به صورت حرفه‌ی به آن پرداخته و کار خود را آغاز کرده است.

نام: روپاک جمشیدی
تاریخ تولد: 1362/01/20
ملیت: کرد ایران
محل سکونت: دبی، امارات متحده عربی
فرزندان: یک دختر (لاوین، 1390)
اینستاگرام: (687k) roopaak

بیوگرافی روپاک جمشیدی

روپاک جمشیدی متولد 20 فروردین 1362 در کرمانشاه، ایران است و در 14 سالگی به دلیل شرایط کاری پدرش همراه با خانواده به امارات متحده عربی مهاجرت کردهه است. او فارغ التحصیل رشته‌ی مهندسی نرم افزار می‌باشد، اما از سال 2018 شروع به تحصیل در رشته‌ی طراحی لباس کرده و فعالیت خود را به صورت حرفه‌ی در این زمینه آغاز است.

روپاک جمشیدی در طول دوران فعالیت حرفه‌ی خود برای افراد مشهوری از جمله سحر قریشی و مهشاد عرب لباس طراحی کرده است. او در مصاحبه‌ی عنوان کرده به زودی لباس‌هایی طراحی خواهد کرد که مطابق میل و درخواست مردم ایران باشد و با قوانین کشور نیز مغایرت نداشته باشد. اولین محصولی که قرار است از روپاک جمشیدی در ایران عرضه شود، عطر است که هم اکنون در حال تولید می‌باشد.

موفقیت‌های روپاک جمشیدی

  • مقام سوم بهترین طراح لباس مد پایدار در کشور امارات، سال 2018 (ترم اول دانشگاه)
  • مقام خلاق‌ترین دانشجوی سال در مدرسه مد، سال 2018
  • مقام سوم بهترین طراح لباس مد پایدار در کشور امارات، سال 2109
  • خلاق‌ترین طراح لباس در مسابقه دبی اینترنشنال فشن‌شو، سال 2019
  • شرکت در هفته مد عرب فشن‌ویک که یکی از بزرگ‌ترین و مطرح‌ترین هفته‌های مد در جهان است، در سال 2019
  • کسب مقام دوم بهترین طراح مد پایدار در کشور امارات، سال 2020

مفهوم مد پایدار

اصطلاح مد پایدار یا Sustainable Fashion که مدتی است در سراسر جهان از سوی فعالان محیط زیست و رسانه‌ها مورد بحث و مناظره قرار گرفته، یکی از موضوعات مهم در فشن است.

مفهوم پایدار (Sustainability) در طراحی، به پایداری منابع زیست محیطی اشاره دارد و یک سبک خاص از طراحی را ارائه می‌دهد که بر پایه مبانی اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی بنا شده است.

از آنجا که صنعت مد و تولید پوشاک از نظر زیست محیطی یکی از آلوده‌ترین صنعت‌های جهان به حساب می‌آید، مقوله‌ی محیط زیست اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به همین دلیل برخی از شرکت‌های تولیدکننده پوشاک (به خصوص در کشورهای پیشرفته‌تر) به فکر افتاده‌ و در تلاش هستند که فعالیت‌های خود را به سمت حفاظت از محیط زیست و پایداری پیش ببرند. به همین علت اساس کار مد پایدار را از اهداف شرکت خود قرار داده‌اند، این در حالی است که بسیاری از شرکت‌های تولید انبوه و بسیار محبوب در سراسر جهان (فست‌فشن‌ها) هنور بزرگ‌ترین آسیب‌ها را به ممحیط زیست وارد می‎‌کنند.

فعالیت‌های خیرخواهانه‌ی روپاک جمشیدی

روپاک جمشیدی از جمله افرادی است که به انجام کارهای خیرخواهانه علاقه دارد. او در سفر قبلی خود به ایران از موسسه‌ی خیریه‌ی کهریزک دیدن کرده و یکی از اهدافش، تاسیس یک موسسه‌ی خیریه سالمندان و یک پرورشگاه در کرمانشاه است.

گالری عکس‌های روپاک جمشیدی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مرجان اوستاد؛ متخصص مغز و اعصاب

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مژگان صیادی؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین وون هو؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *