بیوگرافیحوزه‌ی مدلینگحوزه‌ی موسیقی

ریانا؛ خواننده برتر باربادوس

ریانا

روبین ریانا فنتی اولین خواننده زن و دومین هنرمند اهل باربادوسی است که توانسته موفق به کسب جایزه گرمی شود. او اولین آلبوم ریانا را در سال 2005 در بازار منتشر کرد و بعد از آن مخاطبان بسیاری را به سمت خود جذب کرد. در ادامه مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با ناگفته های زندگی این هنرمند بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

ریانا با نام اصلی خود روبین ریانا فنتی در 20 فوریه 1988 در شهر سنت مایکل از باربادوس متولد شد. او خواننده، طراح لباس، و بازیگر می باشد. البته ایشان دارا برند آرایشی معروف فنتی بیوتیاست. مادر او با نام مونیکا یک حسابدار بازنشسته و پدرش نیز با نام رونالد سرپرست یک انبار بود. دو برادر تنی و دو خواهر ناتنی و یک برادر ناتنی دیگر نیز دارد. وی به همراه خانواده اش در شهر بریج تاون زندگی می کرد و همیشه در کنار پدر به فروش لباس می پرداخته است.

نام و نام خانوادگیروبین ریانا فنتی با نام هنری ریانا
تاریخ تولد20 فوریه 1988
حرفهخواننده، ترانه نویس، بازیگر
شروع فعالیتاز سال 2003 تاکنون
اینستاگرامbadgalriri
بیوگرافی ریانا

شروع خوانندگی

ریانا برای فرار از مشکلات زندگی بیشتر دوست داشت به خوانندگی روی بیاورد. او با دو تن از دوستانش که در یک مدرسه بودند گروه خوانندگی تشکیل داده بودند و زمانی که پانزده ساله بود، ایوان راجرز تولید کننده موسیقی به همراه همسر خود به جزیزه بابادوس رفت و او در آنجا در مقابل ایشان تست داد و ایوان راجرز در آنجا متوجه استعداد ریانا شد، کمتر از یکسال نشد که او بابادوس را ترک کرد و به همراه راجرز به کنتیکت رفت و برای آلبوم خود کار کرد.

مطالب پیشنهادی: یشان پن؛ بازیگر موفق آمریکایی – مجله شانس

برند لوازم آرایشی ریانا

ریانا شرکت لوازم آرایشی فنتی بیونی را تاسیس کرد که بسیار مورد توجه طرفداران خود قرار گرفت او همچنین برند عطری را با نام خود راه انداخت.

آلبوم ریانا

اولین آلبوم ریانا در سال 2005 در بازار منتشر شد و بعد از آن در سال 2006 آلبوم دوم خود را با نام دختری مثل من را روانه بازار کرد و باز در سال بعدی یعنی سال 2007 آلبوم سوم خود را با نام دختر خوب بد را روانه بازار کرد که منتقدان را متعجب کرد و همین باعث شهرت و محبوبیت خود بین مردم شد. در سال 2009 نیز آلبوم چهارم خود را با نام درجه آر منتشر کرد که بهترین آهنگ آن رولت روسی بود.

جوایز

ریانا هفت جایزه گرمی، هشت جایزه موسیقی آمریکا، بیست و دو جایزه موسیقی بیلبورد و دو جایزه بریت را دریافت کرده بود که در کارنامه خود ثبت کرد. نشریه فوریز نیز در سال 2012 او را چهارمین هنرمند قدرتمند جهان اعلام کرد. استایل و پوشش او باعث شده بود که در سال 2014 در مراسم انتخاب برترین طراح مورد توجه قرار گیرد تا جایی که جایزه الگوی مد CFDA را از آن خود کرد.

مطالب پیشنهادی: جاستین بیبر؛ خواننده کانادایی

Related posts
بیوگرافی

بیوگرافی نا جه‌ مین؛ خواننده گروه NCT

بیوگرافی

بیوگرافی سو چانگ بین؛ بازیگر و خواننده کره ای

بیوگرافی

بیوگرافی کو جون هه؛ خواننده گروه آیکون

بیوگرافی

بیوگرافی کیم مین جو؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *