بیوگرافیحوزه‌ی حقوقی

رسول قهرمانی؛ نماینده دادستان تهران

رسول قهرمانی 35 ساله و جزو ورودی‌های سال ۷۸ حوزه علمیه آیت الله مجتهدی تهران است. او دروس حوزوی را در این مرکز آموخت و در حال حاضر در سطح چهار حوزه تحصیل می‌کند و هفت سال است که مشغول به فراگیری دروس خارج از فقه است.

تحصیلات رسول قهرمانی

رسول قهرمانی در سال ۸۶ به قم رفت و در رشته کارشانسی اقتصاد به ادامه تحصیل پرداخت. رساله کارشناسی ارشد او در خصوص یک بحث میان رشته‌ای با موضوع تحلیل اقتصادی حقوق به رشته‌ی تحریر درآمده است. قهرمانی سپس با رتبه ممتازِ ۳ کشوری در مقطع دکتری وارد دانشگاه تهران شد و هم اکنون در رشته اخلاق، گرایش فلسفه اخلاق، مراحل نگارش پایان‌نامه‌اش را طی می‌کند.

رسول قهرمانی علاوه بر تسلط کامل به زبان عربی، استاد دانشگاه تهران نیز هست و دروس عمومی این دانشگاه در دانشکده‌های مختلف را تدریس می‌کند.

رسول قهرمانی نماینده‌ی دادستان تهران

رسول قهرمانی یکی از نمایندگان دادستانی تهران است که این روز‌ها در افکار عمومی توجه زیادی را به خود جلب کرده است. او برخلاف بسیاری از دادستان‌ها و یا نمایندگان آن‌ها در هنگام قرائت کیفرخواست و یا هنگام دفاع از ادعا‌های خود علیه متهمان از ادبیاتی تاثیر برانگیز استفاده می‌کند. در جلسات دادگاه نیز به گونه‌ای عمل می‌کند که جایگاه متهم برایش اهمیتی ندارد.

رسول قهرمان در دادگاه‌هایی که تحت عنوان دادگاه‌های ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی برگزار شده، مانند پرونده بانک سرمایه و پرونده فساد در بازار ارز حضور داسته است. عملکرد رسول قهرمانی باعث شده که در افکار عمومی دید مثبتی درباره او وجود داشته باشد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مژگان صیادی؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین وون هو؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

همایون غنی‌ زاده؛ کارگردان ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *