بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی مدلینگحوزه‌ی موسیقیحوزه‌ی نویسندگی

پریانکا چوپرا؛ هنرپیشه، خواننده و چهره‌ی سرشناس بالیوود

پریانکا چوپرا (Priyanka Chopra Jonas) هنرپیشه، خواننده، نویسنده، مدل و چهره‌ی سرشناس بالیوود است. او در جشنواره‌ی زیبایی هند در سال 2000 عنوان ملکه‌ی زیبایی هند و در مسابقه‌ی دوشیزه‌ی دنیا در لندن در 30 نوامبر 2000 عنوان دختر شایسته‌ی جهان را کسب کرد و به شهرت رسید و پس از آن برای بازی در فیلم‌های مختلف پیشنهادهای زیادی دریافت کرد. پریانکا چوپرا در سال 2004 با بازی در فیلم کمدی_عاشقانه‌ی “با من ازدواج میکنی؟” به کارگردانی دیوید داوان که عنوان سومین فیلم سینمایی سال هند را کسب کرد، به یک ستاره تبدیل شد.

نام: پریانکا چوپرا
نام به لاتین: Priyanka Chopra Jonas
تاریخ تولد: 1982/07/18
ملیت: هندی
محل سکونت:
وضعیت تاهل: متاهل (نیک جوناس، 2018)
اینستاگرام: (49m) priyankachopra

بیوگرافی پریانکا چوپرا

پریانکا چوپرا (Priyanka Chopra Jonas) متولد 18 ژوئیه 1982 در شهر جمشیدپور، ایالت جارکند، هندوستان است. پدرش آشوک چوپرا و مادرش مادو چوپرا هر دو پزشک ارتش بودند که پدرش در سال 2013 فوت کرد. محل زندگی آن‌ها به علت شغل پدر، بطور مداوم تغییر می‌کرد و این امر باعث شد که با آداب و رسوم قسمت‌های مختلف هند به طور کامل آشنا شود. پریانکا فرزند اول خانواده است و برادری به نام سیدرات دارد که هفت سال از او کوچکتر می‌باشد. او رابطه‌ی بسیار نزدیکی با خانواده و مخصوص برادر کوچکتر از خود دارد. پرینیتی، میرا و منارا چوپرا از بازیگران بالیوود دختر عموهای او می‌باشند.

تحصیلات پریانکا چوپرا

پریانکا چوپرا در شهرهای مختلفی از هند زندگی کرده و تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه‌ی دخترانه‌ی لامارتینیر در شهر لکهنو و کالج سنت ماریا گورتی در شهر بریلی در هندوستان آغاز کرده است. او شهر بریلی را محل زندگی خود عنوان کرده و در مصاحبه‌ی با یک روزنامه‌ی هندی به نام خبر و تفسیر روز گفته که از این مسافرت‌ها و تغییر مدرسه‌ها به عنوان یک تجربه‌ی جدید و راهی برای کشف جامعه‌ی چند فرهنگی هند استفاده کرده است. پریانکا در سن 13 سالگی برای ادامه‌ی تحصیل و زندگی به آمریکا رفت و در ماساچوست علاوه بر شرکت در ساخت چند تئاتر به مطالعه‌ی موسیقی کلاسیک غربی، آواز و رقص ماتاک پرداخت. او در طول سال‌های نوجوانی خود در ایالات متحده گاهی با مسائل نژادی مواجه می‌شد. پریانکا چوپرا بعد از گذشت سه سال به هندوستان بازگشت و تحصیلات متوسطه‌ی خود را در مدرسه‌ی عمومی ارتش در بریلی به پایان رساند.

زندگی شخصی پریانکا چوپرا

پریانکا چوپرا در 18 اوت 2018 با نیک جوناس خواننده و بازیگر آمریکایی نامزد کرد و در دسامبر 2018 در کاخ اومید بهاوان به صورت سنتی با او ازدواج کرد.

آغاز به شهرت رسیدن پریانکا چوپرا

پریانکا چوپرا در جشنواره‌ی زیبایی هند در سال 2000 عنوان ملکه‌ی زیبایی هند و در 30 نوامبر 2000 میلادی در لندن در مسابقه‌ی دوشیزه‌ی دنیا عنوان دختر شایسته‌ی جهان را کسب کرد. او در کالج ثبت نام کرده بود، اما بعد از برنده شدن در این مسابقه‌ها تحصیل را رها کرد و با کسب دو عنوان یعنی ملکه‌ی زیبایی هند و دختر شایسته‌ی جهان به شهرت رسید و برای بازی در فیلم‌های مختلف پیشنهادهای زیادی دریافت کرد.

پریانکا چوپرا در بالیوود

پریانکا پوچرا برای اولین‌بار در سال 2002 در “فیلم همراز (Humraaz)” به کارگردانی عباس_موستان به ایفای نقش پرداخت و در سال 2003 در اولین فیلم بالوودی خود به نام “قهرمان: داستان عشق جاسوس” به کارگردانی آنیل شارما بازی کرد. این فیلم در ایران با نام هرو دوبله و پخش شده است. او در همان سال در فیلم “انداز (Andaaz)” به کارگردانی راج کانوار به ایفای نقش پرداخت و بازی پریانکا در این فیلم تحسین منتقدان را برانگیخت و جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن به همراه لارا دوتا در جشنواره‌ی فیلم فیر را برای او به ارمغان آورد و نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل زن در این جشنواره شد. جشنواره‌ی فیلم فیر قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین جشنواره‌ی اختصاصی سینمای هندوستان است که از سال 1954 شروع به کار کرده است. پس از آن با بازی در فیلم کمدی_عاشقانه‌ی “با من ازدواج میکنی؟” به کارگردانی دیوید داوان که عنوان سومین فیلم سینمایی سال هند را کسب کرد، به یک ستاره تبدیل شد. پریانکا چوپرا در اواخر سال 2004 برای بازی در فیلم “اعتراض (Aitrazz)” به کارگردانی عباس_موستان برنده‌ی بهترین بازیگر نقش منفی از جشنواره‌ی فیلم فیر شد. او در سال 2005 در دو فیلم به نام‌های “کرم (Karam)” و “باج‌گیری (BlackMail)” به ایفای نقش پرداخت که از نظر تجاری ناموفق بودند. در همان سال در فیلم “وقت: مسابقه با زمان” بازی کرد که تحسین منتقدان را برانگیخت و موفقیت تجاری را به دنبال داشت. پریانکا چوپرا در سال 2008 با بازی در فیلم‌های “دوستانه” و “مُد” ثابت کرد که بهترین بازیگر سینمای هند در آن زمان است و برای بازی در فیلم “مُد” جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن را از جشنواره‌ی فیلم فیر و دیگر جشنواره‌های بالیوود دریافت کرد. او تا سال 2014 به ایفای نقش در فیلم‌های متعددی در سینمای هند پرداخت و 6 بار برنده‌ی جوایز آکادمی بین المللی هند شد.

پریانکا چوپرا در هالیوود

پریانکا چوپرا از سال 2015 میلادی تاکنون فعالیت هنری خود را در سینما و تلویزیون آمریکا دنبال می‌کند. او در سال 2015 در یک مجموعه‎ی تلویزیونی هیجان انگیز آمریکایی به نام “کوانتیکو (Quantico)” به کارگردانی جاشوآ سافران بازی کرد که از 27 سپتامبر 2015 از شبکه‌ی ABC به نمایش درآمد. او اولین بازیگر آسیای جنوبی بود که در یک سریال تلویزیونی آمریکایی به ایفای نقش پرداخت. این مجموعه نتایج مثبتی از منتقدان تلویزیونی دریافت کرد و چوپرا برای بازی در این فیلم مورد تحسین آن‌ها قرار گرفت و اولین بازیگر زن آسیایی شد که دو بار جایزه‌ی برگزیده‌ی مردم را به دست آورد. بعد از ساخته شدن سه فصل از این فیلم، ساخت آن در سال 2018 متوقف شد.

فعالیت‌های پریانکا چوپرا در نویسندگی

پریانکا علاوه‌بر بازیگری در حرفه‌های دیگری نیز فعالیت می‌کند. او در سال 2009 پنجاه ستون برای روزنامه‌ی هندوستان نوشت و نویسندگی در روزنامه را ادامه داد. پریانکا در سال 2012 در روزنامه‌ی انگلیسی زبان تایمز هند مقاله‌ی از نظرات خود درباره‌ی امنیت زنان در شهرها نوشت و در سال 2014 در روزنامه‌ی نیویورک تایمز درباره‌ی اهمیت آموزش برای دختران نوشت. در ژوئن 2018 اعلام شد که پریانکا چوپرا کتابی درباره‌ی خاطرات خود در حال نوشتن است که در سال 2019 در هندوستان، ایالات متحده و انگلستان منتشر خواهد شد.

خوانندگی پریانکا چوپرا

پریانکا چوپرا در سال 2012 به همراه ویل.آی.ام خواننده‌ی رپ آمریکایی آهنگ “در شهر من” و در ژوئیه ی 2013 به همراه پیتبول خواننده‎ی هیپ هاپ آمریکایی آهنگ “بیگانه” را خوانده است.

فعالیت‌های پریانکا چوپرا در عرصه‌ی مدلینگ

پریانکا چوپرا همچنین به عنوان مدل با کمپانی‌های معروفی از جمله پپسی، نوکیا، گارنیر، نستله و هوندا همکاری کرده است.

آلبوم عکس‌های پریانکا چوپرا

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

بیوگرافی محمدرضا خالد آبادی ؛ بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان

بیوگرافی

بیوگرافی کیم نام جون؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی جئون بورام؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی ریو هوا یونگ؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *