بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

پولاد کیمیایی؛ بازیگر ایرانی

پولاد کیمیایی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون ایرانی است. او فرزند مسعود کیمیایی، کارگردان، و گیتی پاشایی، خواننده ایرانی، می‌باشد و نخستین بار در سال 1367 با فیلم سینمایی “سرب” به کارگردانی پدرش، پا به عرصه‌ی بازیگری گذاشته است.

نامپولاد کیمیایی
تاریخ تولد1359/04/23
ملیتایرانی
محل سکونتتهران، ایران
وضعیت تاهلمجرد
اینستاگرامpoulad_kimiayi (27.2k)

بیوگرافی پولاد کیمیایی

پولاد کیمیایی متولد 23 تیر 1359 در تهران، ایران است. او فرزند مسعود کیمیایی، کارگردان، و گیتی پاشایی، خواننده ایرانی قبل از انقلاب، می‌باشد. پولاد کیمیایی فارغ التحصیل لیسانس رشته هنرهای تصویری دیجیتال در آلمان است. او در 5 سالگی به همراه مادرش به آلمان رفت و دو سال بعد برای بازی در فیلم سینمایی “سرب” به کارگردانی پدرش به ایران بازگشت. سپس همراه با خانواده برای درمان سرطان مادرش دوباره عازم آلمان شد.

مهاجرت پولا کیمیایی به کانادا

پولاد کیمیایی در سال 1378 به همراه پدرش به کانادا و سپس به کوبا مهاجرت کرد. او در این سفرهای خارجی در رشته هنرهای تصویری دیجیتال تحصیل کرد و در اوایل سال 1380 بعد از فارغ التحصیلی به ایران بازگشت.

زندگی شخصی پولاد کیمیایی

پولاد کیمیایی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

پولاد کیمیایی در عرصه‌ی بازیگری

پولاد کیمیایی نخستین بار در سال 1367 با فیلم سینمایی “سرب” به کارگردانی پدرش، پا به عرصه‌ی بازیگری گذاشت. با حضور در فیلم “تجارت” ساختهٔ پدرش، دوباره از آلمان به ایران آمد و در ایران ماند. او در فیلم‌های پدرش در نقش‌های دوم ظاهر شد. به نظر برخی بهترین کار پولاد کیمیایی بازی در سریال “مرگ تدریجی یک رؤیا” است که در آن با گریمی خاص و نقشی متفاوت ظاهر شده‌است.

نظر پولاد کیمیایی درباره‌ی همکاری با پدرش

پولاد کیمیایی که سال‌ها در سینمای پدرش، مسعود کیمیایی، بازی کرده بود، دربارهٔ جدایی از این قالب «تعریف شده و کلیشه‌ای برای خودش» با بازی در فیلم “گشت ارشاد” به کارگردانی سعید سهیلی می‌گوید:

“من و پدرم دو جور مختلف زندگی کردیم و دو عقیده متفاوت داریم. قهرمان سینمای کیمیایی بودن خودش بزرگ‌ترین فرصت است، چون این فرصت آرزوی خیلی از ستارگان سینماست، اما برای من در جاهایی هم فرصت‌های زیادی را گرفته. قهرمان سینمای کیمیایی شدن برای من راه طولانی و سختی بود از سرب (فیلم) و تجارت (فیلم) و سلطان (فیلم) تا رئیس (فیلم) و حکم (فیلم) و محاکمه در خیابان و جرم (فیلم)، رسیدن به این نقطه خیلی سخت بود. من در «جرم» خودم را شایسته سیمرغ می‌دانستم ولی این اتفاق نیفتاد اما درس بزرگی برای من بود و استقلالم را بیشتر کرد.”

خواهر ناتنی پولاد کیمیایی

پولاد کیمیایی در شبکه اجتماعی خود از دختری به نام گیلدا نام برده‌است که خواهر ناتنی او می‌باشد. گیلدا سال‌هاست در خارج از کشور زندگی می‌کند و فرزند اول مسعود کیمیایی از همسر اولش، مهشید، می‌باشد.

گالری عکس‌های پولاد کیمیایی

Related posts
بیوگرافی

بیوگرافی نا جه‌ مین؛ خواننده گروه NCT

بیوگرافی

بیوگرافی سو چانگ بین؛ بازیگر و خواننده کره ای

بیوگرافی

بیوگرافی کو جون هه؛ خواننده گروه آیکون

بیوگرافی

بیوگرافی کیم مین جو؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *