بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

پوریا عرب معروف به پوتک، خواننده رپ فارسی

پوریا عرب خواننده رپ پر کاری است که بیشتر در مضامین اجتماعی، سیاسی و فلسفی می‌خواند. او علاوه بر خوانندگی به مشاغل دیگر از جمله مدیریت سایت شرط بندی اشتغال دارد.

بیوگرافی پوتک


پوریا عرب معروف به پوتک در 6 تیر 1371 در یکی از محله های شرق تهران متولد شد. او ترانه سرا، آهنگساز، طراح گرافیست و خواننده ی رپ اجتماعی، سیاسی، فلسفی است. اولین آلبوم او نسخ نام دارد که شامل 13 آهنگ با شعرهای بسیار تند و سیاسی-فلسفی می‌باشد. این آلبوم با آهنگسازی و میکس مستر حمید منفی انجام شد. این آلبوم به دلیل وجود مشکلاتی بین پوتک و حمید منفی به موفقیت دست نیافت و سرانجام با حذف یکی از ترک‌های بسیار قوی خود منتشر شد. پوریا پس از ترک ایران آلبوم خدا مُرده را منتشر کرد، اما این آلبوم اولین کار خارج از کشور او نبود زیرا تمام آهنگ‌های آن در ایران به مرحله‌ی اتمام رسیده بود. نام این آلبوم اشاره به مردن خدا در دل مردم دارد.

نام: پوریا عرب (پوتک)
تاریخ تولد: 1371/04/06
ملیت: ایرانی
سکونت: اوکراین
اینستاگرام: braveputak (218K)

آلبوم خودکشی پوریا پوتک با 24 آهنگ در دسامبر 2015 منتشر شد. در ژانویه ی 2016 پیش فروش آلبوم الفبت، مجموعه‌ی مشترک از علی مجیدی و پوریا پوتک آغاز شد. پس از آن در ماه مه 2016 پیش فروش آلبوم تولد بعد از خودکشی آغاز شد که ادامه ی آلبوم خودکشی بود. این یک دوبل مجموعه بود که برای اولین بار در تاریخ رپ فارسی اتفاق افتاد. پس از این آلبوم بلند او تا مدت ها آلبومی به زبان پارسی منتشر نکرد.

آلبوم خودکشی 2 نیز در سال 2019 شامل 12 ترک منتشر شد.


ازدواج پوریا عرب

پوریا پوتک از سال 2014 با یک دختر اوکراینی به نام جولیا دوست بوده و در 31 دسامبر 2017 با او ازدواج کرده است و اکنون ساکن اوکراین می‌باشد.

مشاغل پوتک

پوتک علاوه بر فعالیت‌هایی که در دنیای موسیقی انجام می‌دهد، مدیریت سایت شرطبندی با نام 313 بت را نیز بر عهده دارد.

About author

کارشناسی ارشد مترجمی از دانشگاه تهران، علاقه‌مند به اخبار دنیای هنر، سینما و سلبیریتی‌ها، فعال در زمینه‌ی بازاریابی دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی.
Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین وون هو؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

همایون غنی‌ زاده؛ کارگردان ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سهیلا عزیزی؛ بازیگر ایرانی ساکن پاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Worth reading...
پریناز ایزدیار، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون