بیوگرافیحوزه‌ی خبرنگاریحوزه‌ی مجریگریحوزه‌ی ورزش

پوریا تابان؛ مجری سابق تلویزیون ایران

پوریا تابان خبرنگار، روزنامه نگار، گوینده‌ی رادیو و مجری سابق تلویزیون ایران است. او از مجریان با سابقه ورزشی در شبکه دو بود که از سال 1386 با برنامه دورخیز وارد اجرای تلویزیونی شد و با برنامه ورزش از نگاه 2 به همراه نیما نهاوندیان به شهرت رسید.

نام: پوریا تابان
تاریخ تولد: 1356/02/25
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (74.5k) pooriya.taban

بیوگرافی پوریا تابان

پوریا تابان متولد 25 اردیبهشت 1356 در تهران، ایران است. او دانشجوی انصرافی رشته جغرافیای کارتوگرافی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهر ری می‌باشد و پس از جدایی پدر و مادرش با نامادری زندگی کرده است.

پوریا تابان در یکی از گفتگوهایش گفته است: “نامادری‌ام، من و پسرش از ازدواج قبلی را وادار به دستفروشی می‌کرد. در سال ۷۲ وقتی ۱۶ ساله بودم به گرگان رفتم تا با مادرم زندگی کنم اما او قبولم نکرد. ۹ ماه در خانه پدر بزرگ و مادر بزرگ بودم تا اینکه آن‌ها هم گفتند نمی‌توانند تحملم کنند. بعد از پس زدن مادرم و خانواده ام وقتی ۱۷ سالم بود با کاری که در یک مغازه ساندویچ فروشی پیدا کرده بودم در یک اتاق ۵ متری با یک موکت و یک دست رختخواب قرضی زندگی مستقل خود را شروع کردم.”

زندگی شخصی پوریا تابان

پوریا تابان در سال ۱۳۸۱ با همسرش ازدواج کرد و در سال ۱۳۸۹ از او جدا شد. او می‌گوید: “من ۸ سال با همسرم زندگی کردم، زندگی خیلی خوبی هم داشتم، اما ظرف سه ساعت به این نتیجه رسیدیم که جدا شویم، چون من بچه می‌خواستم و همسر سابقم نمی‌خواست.” البته او احتمال ازدواج مجددش را رد نمی‌کند و می‌گوید فعلا گزینه مناسب را پیدا نکرده است.

فعالیت‌های ورزشی پوریا تابان

پوریا تابان در سال ۷۶ در مسابقات دوچرخه سواری گرگان قهرمان و در سال ۷۸ نایب قهرمان استان شد و یک دوچرخه سواری ۶۰ روزه به مسافت ۵۰۸۷ کیلومتر به دور ایران را آغاز کرد.

پوریا تابان در عرصه‌ی روزنامه نگاری و خبرنگاری

پوریا تابان فعالیت خود را با خبرنگاری و روزنامه‌نگاری بصورت مقطعی در ایرنا، عصر آزادگان، گنبد کبود، خبر ورزشی و … از سال ۷۶ آغاز کرد و بعد از مدتی وقفه و سربازی دوباره ادامه داد.

پوریا تابان در تلویزیون ایران

پوریا تابان، مجری قدیمی‌ترین برنامه‌ی تاریخ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با نام ورزش از نگاه دو از شبکه ۲ بود. او از سال ۸۶ از برنامه دورخیز شبکه دو وارد اجرای تلویزیونی شد و با برنامه ورزش از نگاه دو از شبکه ۲ با نیما نهاوندیان به شهرت رسید.

جدایی پوریا تابان از تلویزیون ایران

بعد از تغییرات چندباره در ریاست سازمان صدا و سیما و عوض شدن مدیران، او دیگر جایی در اجرا‌های تلویزیونی نداشت. روایت تلخ او از زندگی شخصی اش باعث حمایت گسترده مردم و بخصوص پرویز پرستویی شد. پرویز پرستویی در واکنش به کنار گذاشته شدن پوریا تابان از تلویزیون گفت: “تا وقتی که تو را به تلویزیون نیاورند، من هم پایم را به صدا و سیما نمی‌گذارم و حتی خبر مرگ مرا هم اجازه نمی‌دهم در تلویزیون پخش کنند”.

اما این حمایت موجب بازگشت او برای اجرا در تلویزیون نشد.

گالری عکس‌های پوریا تابان

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر سیدسعید مهاجرزاده؛ متخصص ارتوپدی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر هادی شرونی؛ متخصص گوش و حلق و بینی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

چه جونگ آن؛ بازیگر کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

جنیفر کانلی؛ بازیگر آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *