بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

انور تونا؛ بازیگر کشور ترکیه

انور تونا (Onur Tuna) بازیگر سینما و تلویزیون در کشور ترکیه است. او نخستین بار در ســال ۲۰۱۱ در مجموعه‌ی تلویزیونی زندگی ادامه دارد (Hayat Devam Ediyor) به ایفای نقش پرداخت و در ســال ۲۰۱۴ با بازی در فیـلـم سینمــایی مشکل کوچک ایلول (Bi Küçük Eylül Meselesi) و مجموعه‌ی تلویزیونی قیام (Filinta) به شهرت رسید.

نام: انور تونا
نام به لاتین: Onur Tuna
تاریخ تولد: 1985/07/02
ملیت: ترک
محل سکونت: استانبول، ترکیه
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (1.4m) onurtuna

بیوگرافی انور تونا

انور تونا (Onur tuna) متولد ۲ جولای ۱۹۸۵ در شهر چاناککاله، ترکیه است. خانواده مــادری او اصالت ترک دارند و از شهر تســالونیکی یونان به ترکیه نقل مکان نموده اند. مــادر اونور تونا کارمند بــازنشسته‌ی اداره ثبت املاک و پدرش معلم ریــاضی بوده اســت. اونور تونا از دانشکده‌ی اقتصاد دانشگاه دوکوز ایلول (Dokuz Eylül University) فارغ التحصیل شده و همچنین در هنرستان دانشگاه اژه (Ege University) موسیقی کلاسیک ترکی را فرا گرفته است و به ســاز گیتار تسلط کامل دارد. او دو آهنگ به نام‌های Acın Verdi و Tıpkı Sen نواخته است. اونور تونا از دوران ابتدایی در رشته‌هــای والیبــال و بسکتبــال فعالیت کرده و در همین ســال‌هــا بــازی در تئاتر را آغاز کرده و مدرک بــازیگری را از مرکز هنری مژدات گزن ازمیر (Izmir Müjdat Gezen Art Center) کسب کرده است. او در حین تحصیل در دانشـگـاه ۴ ســال به طور حرفه‌ی در عرصه‌ی مدلینگ نیز فعالیت کرده اســت.

زندگی شخصی انور تونا

انور تونا تاکنون روابط زیــادی را تجربه نموده اســت. او در ســال ٢۰۱٢ تا ٢۰۱٣ بــا یــاسمین کای آلن در ارتباط بود و در ســال ٢۰۱٣ بــا نیل آتش، دیگر بازیگر ترک ارتباط برقرار کرد. سپس در ســال‌های ٢۰۱۵ تا ٢۰۱٧ بــا سدا گوون، دیگر بــازیگر ترک وارد رابطه شد، اما پس از مدت کوتاهی رابطه آنها به جدایی ختم شد. او مدت کوتاهی نیز بــا ملیس کاراکوش، بازیگر ترک رابطه داشت.

در ســال ٢۰۱٨ شایعاتی حاکی از رابطه ادا اجه بــا اونور تونا پخش شد که این شایعات به سرانجامی نرسید. بر اساس گفته‌ی رســانه‌هــا اونور تونا اکنون بــا فردی در رابطه نیست.

انور تونا در سینما و تلویزیون ترکیه

انور تونا نخستین بار در ســال ۲۰۱۱ در مجموعه‌ی تلویزیونی زندگی ادامه دارد (Hayat Devam Ediyor) به ایفای نقش پرداخت. او در ســال ۲۰۱۴ با بازی در فیـلـم سینمــایی مشکل کوچک ایلول (Bi Küçük Eylül Meselesi) و مجموعه‌ی تلویزیونی قیام (Filinta) به شهرت رسید و در سال 2018 با بازی در سریال سیب ممنوعه (Yasak Elma) به محبوبیت خود در بین طرفدارانش افزود. انور تونا هم اکنون در حال نقش آفرینی در سریال دکتر معجزه‌گر (Mucize Doktor) در نقش اصلی می‌باشد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مرجان اوستاد؛ متخصص مغز و اعصاب

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مژگان صیادی؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین وون هو؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *