بیوگرافیحوزه‌ی اقتصادی

نوریل روبینی؛ اقتصاددان آمریکایی

نوریل روبینی (Nouriel Roubini) اقتصاددان آمریکایی است. او همچنین در مدرسه کسب و کار اشترن دانشگاه نیویورک تدریس می‌کند و رئیس یک شرکت مشاوره اقتصادی به نام Roubini Macro Associates LLC است. نوریل روبینی یکی از بزرگترین مخالفان بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین می‌باشد و عقیده دارد که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگترین حباب و کلاهبرداری تاریخ هستند.

نام: نوریل روبینی
نام به لاتین: Nouriel Roubini
تاریخ تولد: 1958/03/29
ملیت: آمریکایی
محل سکونت: ایالات متحده آمریکا

بیوگرافی نوریل روبینی

نوریل روبینی در 29 مارس 1958 از والدین یهودی و ایرانی در استانبول، ترکیه متولد شد. او در سن ۲ سالگی به همراه خانواده‌اش به ایران بازگشت، اما چندی بعد به اسرائیل و سپس به ایتالیا و سرانجام به آمریکا مهاجرت کرد. نوریل روبینی از سال 1962 تا 1983 در میلان، ایتالیا زندگی کرد و در مدرسه محلی یهودیان و سپس در دانشگاه بوکونی به تحصیل پرداخت و موفق به کسب مدرک لیسانس در رشته‌ی اقتصاد از این دانشگاه شد. او پس از مهاجرت به آمریکا دکترای خود را در رشته‌ی اقتصاد بین الملل از دانشگاه هاروارد در سال 1988 دریافت کرد و در طول تحصیل خود مشاور جفری ساکس (Jeffrey Sachs)، اقتصاددان و استاد دانشگاه، بود. نوریل روبینی یک شهروند آمریکایی است و به زبان‌های انگلیسی، فارسی، عبری، ایتالیایی و فرانسه‌ی محاوره‌ی تسلط دارد.

فعالیت‌های اقتصادی نوریل روبینی

نوریل روبینی در دهه‌ی 1990 ضمن اشتغال در صندوق بین المللی پول، فدرال رزرو، بانک جهانی و بانک اسرائیل، به تدریس در دانشگاه ییل و نیویورک در کنار انجام تحقیقات دانشگاهی می‌پرداخت. در حال حاضر او استاد دانشکده بازرگانی دانشگاه نیویورک و رئیس موسسه مشاوره اقتصادی “اقتصاد جهانی روبینی” است. او همچنین در سال 2009 وزیر خزانه‌داری در دولت باراک اوباما شد. نوریل روبینی از معدود اقتصادانانی است که توانست به درستی ترکیدن حباب بازار مسکن آمریکا در 2007-2008 را که منجر به بحران اقتصادی سال 2009 شد و همچنین درگیر شدن آمریکا در بحران اعتبارات مسکن و بحران مالی جهانی را پیش‌بینی کند. از آنجا که پیش‌بینی‌های روبینی در مورد بحران‌های اقتصادی صحیح بودند، او امروز به چهره معروفی در گفتگوهای درون آمریکا و گفتگوهای جهانی در مورد اقتصاد بدل شده است و بیشتر وقت خود را به سفر برای شرکت در جلسات مختلف با بانک‌های مرکزی اروپا و آسیا اختصاص می‌دهد. نوریل روبینی در سال‌های ۲۰١١ و ۲۰١۲ توسط مجله “سیاست خارجی” (فارین پالسی) به عنوان یکی از ١۰۰ اندیشمند برتر جهان معرفی شد. او همچنین در میان اقتصاددانان وال استریت به عنوان یک دموکرات شناخته می‌شود و برنده جایزه نوبل اقتصاد نیز می‌باشد.

نظرات نوریل روبینی درباره‌ی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

نوریل روبینی یکی از بزرگترین مخالفان بیت کوین، ارزهای دیجیتال و بلاک چین می‌باشد و عقیده دارد که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگترین حباب و کلاهبرداری تاریخ هستند. او بارها بلاک چین را «یک صفحه اکسل بی مصرف» عنوان کرده است که کاربردی جز «کند کردن سیستم‌ها» ندارد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر مجتبی ترک صفایی؛ متخصص دندان پزشکی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر پریسا ابراهیمی؛ کارشناس تغذیه

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

د ویکند؛ خواننده معروف کانادایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سلین دیون؛ خواننده مشهور کانادایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *