اخباربیوگرافی

بیوگرافی نیکا شاکرمی؛ علت فوت

بیوگرافی نیکا شاکرمی

نیکا شاکرمی دختر ۱۷ ساله اهل خرم آباد بوده که در مهر ۱۴۰۱ جانش را از دست داد. در ادامه این مطلب با مجله شانس همراه باشید تا علت مرگ این دختر جوان کشورمان را بخوانید.

نیکا شاکرمی کیست؟

خانم شاکرمی (Nika Shakarami) در تاریخ ۱۰ شهریور ۱۳۸۴ در خرم آباد لرستان به دنیا آمد. نیکا که برای آینده خودش برنامه های زیادی چینده بود و آرزوی های زیادی داشت، همزمان با اغتشاشات مرگ مهسا امینی درگذشت و در ۷ مهر ماه پس از کشف جسد او خبر فوتش در رسانه ها اعلام شد.

نامنیکا شاکرمی
ملیتخرم آباد، لرستان
تولد۱۰ شهریور ۱۳۸۴
درگذشت۲۹ شهریور ۱۴۰۱
biography Nika Shakarami

علت مرگ نیکا شاکرمی

نیکا دختر معترض ۱۶ ساله‌ای بود که پس از شرکت در نخستین تظاهرات شهریور ۱۴۰۱ در بلوار کشاورز تهران گم شد. بعد از تقریبا ۱۰ روز گم شدن جسد، خانواده نیکا برای شناسایی جسد او فراخوانده شدند.

مطالب پیشنهادی: کشف حجاب شبنم فرشادجو برای مهسا امینی

پیدا شدن جسد نیکا شاکرمی

خانواده نیکا در تاریخ ۷ مهر ماه هنگام تکمیل پرونده مفقودی او به پلیس امنیت مراجعه کردند. اما بعد از 10 روز پلیس جسد او را شناسایی و خانواده اش را مطلع کرد. همین اتفاق حواشی و شایعات زیادی را درباره نحوه مردن او بر سر زبان ها انداخت.

دزدیده شدن جسد نیکا شاکرمی

بر اساس گزارشات منتشر شده ماموران امنیتی جسد را از غسال‌خانه شهر خرم‌آباد دزدیدند و مخفیانه در روستای ویسیان به خاک سپردند.

صحبت های مادر نیکا شاکرمی

نسرین شاکرمی، مادر خانم شاکرمی، در ویدئویی که از رادیوفردا پخش شده مرگ دخترش را «جنایت» خوانده و گفته که تحت فشار بوده تا اعتراف تلویزیونی بدهد و از این ماجرا سوء استفاده کنند.

مطالب پیشنهادی: بیوگرافی و علت دستگیری شروین حاجی پور

می‌خواسته‌اند از صحبت‌های اجباری او استفاده کنند تا مرگ نیکا را «خودکشی» جلوه دهند.

نسرین شاکرمی – مجله شانس

شایعات و حواشی

این نکته را هم باید توجه کنید که برخی از کارشناسان معتقد هستند که احتمال تجاوز جنسی نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی به نیکا را نیز وجود دارد. دزدیده شدن جسد توسط ماموران امنیتی نیز گواهی بر این ادعا است.

بازداشت خانواده شاکرمی

در اتفاقی عجیب و به دور از انتظار آتش شاکرمی و محسن شاکرمی، خاله و دایی او، توسط مأموران امنیتی بازداشت شدند و دیگر اعضای خانواده نیز تهدید شدند.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی عکاسیحوزه‌ی گویندگی

محمد صادق محمدی؛ عکاس و گوینده ایرانی

بیوگرافی

بیوگرافی ناکو یابوکی؛ بازیگر و خواننده ژاپنی

بیوگرافی

بیوگرافی کانگ هه وون؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی آن یوجین؛ لیدر گروه آیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *