بیوگرافیحوزه‌ی اجتماعی

نرگس کلباسی اشتری؛ فعال اجتماعی

نرگس کلباسی اشتری دختر ایرانی_بریتانیایی است که پس از حضور در برنامه ی ماه عسل احسان علیخانی در رمضان 1396 به شهرت رسید. او در سال 2014 میلادی به قتل غیر عمد یک کودک در هند متهم شد، اما در ماه مارس 2017 با حکم دادگاه تجدید نظر در شهر رایاگادا با کمک دولت وقت ایران از همه ی اتهامات وارده تبرئه شد و به ایران بازگشت.

نام: نرگس کلباسی اشتری
تاریخ تولد: 1367/01/01
ملیت: ایرانی
محل سکونت: ایران
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (828k) justnarges

بیوگرافی نرگس کلباسی اشتری

نرگس کلباسی اشتری متولد اول فرودین 1367 در اصفهان می باشد. او در سن 4 سالگی همراه با خانواده ی خود به منظور ادامه ی تحصیل پدرش در مقطع دکتری در رشته ی اقتصاد به انگلستان رفت. نرگس کلباسی در 11 سالگی مادرش را بر اثر سکته ی قلبی و در 16 سالگی پدرش را بر اثر سرطان معده در ایران از دست داد.او پس از فوت پدر به انگلستان بازگشت و تا 19 سالگی در آنجا ماند و سپس به کانادا رفت و تا 21 سالگی نزد عمه ی خود زندگی کرد. پدرش حسن کلباسی یکی از استادان دانشگاه اصفهان بود که پس از پایان تحصیل در انگلستان به ایران آمد و مدیر گروه اقتصاد در دانشگاه اصفهان شد. نرگس کلباسی پیش از رفتن به کانادا در دو رشته ی مدیریت جهانگردی و مدیریت بازرگانی به صورت هم زمان مشغول تحصیل بود، اما پس از دو سال تحصیل به دلیل رفتن به کانادا تحصیلاتش را ناتمام رها کرد.

نرگس کلباسی در هند

نرگس کلباسی در 21 سالگی با پس اندازی که داشت به مالدیو سفر کرد و در آنجا به مدت 6 ماه به بچه ها انگلیسی درس داد، سپس به سریلانکا رفت و به مدت 2 سال در یتیم خانه ی به مراقبت از کودکان یتیم پرداخت. او به دنبال کارهای بشر دوستانه ی خود به هند سفر کرد و در سال 2010 میلادی بنیاد خیریه ی پرشیان را به منظور نگهداری از کودکان بی سرپرست و نابینا در شرق هند به یاد کودک یتیمی در سریلانکا به نام پریشان تاسیس کرد.

نرگس کلباسی متهم به قتل غیرعمد یک کودک هندی

نرگس کلباسی در سال 2014 میلادی به قتل غیر عمد یک کودک در هند متهم شد، اما در ماه مارس 2017 با حکم دادگاه تجدید نظر در شهر رایاگادا با کمک دولت وقت ایران از همه اتهامات وارده تبرئه شد و به ایران بازگشت. محمدجواد ظریف در پیامی ضمن تقدیر از صبر و استقامت نرگس کلباسی، آزادی او را تبریک گفت.

بازگشت نرگس کلباسی به ایران و حضور در برنامه ی ماه عسل

نرگس کلباسی پس از تبرئه شدن به ایران بازگشت و در خرداد 1396 در برنامه ی تلویزیونی ماه عسل شرکت کرد و در این برنامه از سرگذشت خود و آرزوی رفتن به سفر حج صحبت کرد. در حین پخش این برنامه و طی تماس تلفنی دفتر سید علی خامنه ی سفر به مکه را به او هدیه دادند.

کمک های نرگس کلباسی به زلزله زدگان کرمانشاه

نرگس کلباسی پس از وقوع زلزله ی کرمانشاه در فضای مجازی کمپینی با عنوان «جشن ۵ هزار تومانی» راه‌اندازی کرد و با کمک‌های مردمی به انجام فعالیت‌هایی مثل خانه سازی و اشتغال زایی را در چهار روستای سرپل ذهاب پرداخت. او هم اکنون از طریق کمک های مردمی به انجام کارهای بشر دوستانه می پردازد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر فاطمه نعمتی؛ متخصص قلب و عروق

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر شهرزاد محمدی زاده؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

تیلدا سوینتن؛ بازیگر بریتانیایی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سونگ کانگ هو؛ بازیگر کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *