بیوگرافی

محسن تنابنده؛ هنرپیشه‌ی ایرانی

محسن تنابنده بازیگر، کارگردان و نویسنده‌ی سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است. او از سال ۱۳۷۴ فعالیت بازیگری خود را بطور حرفه‌ی در عرصه‌ی تئاتر با بازی در نمایش “بارعام” و پس از آن نمایش “جریان عصبی” آغاز کرده و در سال ۱۳۸۲ با بازی در فیلم “دانه‌های ریز برف” به کارگردانی علیرضا امینی وارد سینما شده است. محسن تنابنده از سال 1390 با بازی در سریال “پایتخت” در نقش نقی معمولی در ذهن‌ها ماندگار شد.

نام: محسن تنابنده
تاریخ تولد: 1354/01/26
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: متاهل (روشنک گلپا، 1394)
فرزندان: یک پسر (نامی، 1396)
اینستاگرام: (3.5m) mohsen.tanabandeh

بیوگرافی محسن تنابنده

محسن تنابنده متولد 26 فروردین ۱۳۵۴ از یک خانواد‌ی دامغانی در تهران، ایران است. او فارغ‌التحصیل رشته بازیگری از دانشگاه هنر می‌باشد و یک برادر بزرگتر و یک خواهر کوچکتر از خود دارد.

زندگی شخصی محسن تنابنده

محسن تنابنده در 7 دی 1394 با روشنک گلپا ازدواج کرد. این زوج صاحب یک فرزند پسر به نام نامی می‌باشند که در بهمن ماه 1396 متولد شده است.

مراسم عقد محسن تنابنده با روشنک گلپا در حضور سید محمد خاتمی
مراسم عقد محسن تنابنده با روشنک گلپا در حضور سید محمد خاتمی

فعالیت‌های هنری محسن تنابنده

محسن تنابنده از سال ۱۳۷۴ فعالیت بازیگری خود را بطور حرفه‌ی در عرصه‌ی تئاتر با بازی در نمایش “بارعام” و پس از آن نمایش “جریان عصبی” آغاز کرده و در سال ۱۳۸۲ با بازی در فیلم “دانه‌های ریز برف” به کارگردانی علیرضا امینی وارد سینما شده است.

از فعالیت‌های محسن تنابنده در عرصه‌ی تئاتر نیز می‌توان به بازی او در نمایش‌های «همسر چینی»، «خرس و چشمه»، «حسنک کجایی»، «بارعام»، «جریان عصبی» و «شوایک» کار کوروش نریمانی در سال ۱۳۸۵ اشاره کرد. او در سال ۱۳۹۸ پس از ۱۳ سال دوری از صحنه با نمایش «مولن روژ» دوباره به تئاتر بازگشت.

محسن تنابنده در نقش نقی معمولی

محسن تنابنده طراح و بازیگر نقش نقی معمولی، شخصیت اصلی سریال تلویزیونی “پایتخت” می‌باشد که از شبکه ۱ سیما پخش شده‌ است. او اظهار داشته که شخصیت نقی معمولی را با برداشت از خلق و خوی و شخصیت پسر خاله‌اش بازی کرده و همچنین افزود که خانواده‌ی خاله‌اش اهل بندر گز در استان گلستان بوده و با فرهنگ و گویش مردم مازندرانی به ویژه اهالی استان گلستان آشنایی داشته است.

موفقیت‌ها و جوایز محسن تنابنده

محسن تنابنده در سال ۱۳۸۸ برای بازی در فیلم‌های “سنگ اول” و “هفت دقیقه تا پائیز” و در سال ۱۳۹۵ برای بازی در فیلم “فراری” سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنوار‌ی فیلم فجر دریافت کرد. او در سال ۱۳۸۶ برای بازی در فیلم “استشهادی برای خدا” برند‌ی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در جشنوار‌ی فیلم فجر شد. تنابنده همچنین موفق به دریافت جوایز مختلفی از دیگر جشنواره‌های داخلی و خارجی شده‌ است.

گالری عکس‌های محسن تنابنده

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر سیدسعید مهاجرزاده؛ متخصص ارتوپدی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر هادی شرونی؛ متخصص گوش و حلق و بینی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

چه جونگ آن؛ بازیگر کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

جنیفر کانلی؛ بازیگر آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *