بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

محسن رجب‌پور؛ تهيه كننده موسيقى و مدیر عامل شرکت ترانه شرقی

محسن رجب‌پور، مدیر عامل شرکت ترانه‌ی شرقی، یکی از چهره‌های فعال در حوزه‌ی موسیقی ایران است.او فعایت هنری خود را از سال ۱۳۷۰ با تهیه کنندگى شروع کرد و سپس از ۱۳۷۲ به سراغ تهیه‌کنندگى موسیقى رفت و شرکت ترانه شرقی را ثبت کرد که مهم‌ترین و موفق‌ترین شرکت پخش و تولید موسیقی و ستاره‌سازی در زمینه موسیقی شد. محسن رجب‌پور با مدیریت فعالیت‌های هنری گروه آریان و بنیامین بهادری در میان مردم به شهرت رسید و پس از آن موفقیت‌های دیگری در حوزه موسیقی پاپ رقم زد. اما فعالیت او تنها به موسیقی پاپ محدود نشد و دایره فعالیت‌ خود را تا موسیقی ارکسترال و ایرانی را نیز گسترش داد، تا حدی که به مدیریت داخلی ارکستر ملی ایران نیز رسید.

نام: محسن رجب‌پور
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: متاهل
فرزندان: یک پسر (مهبد)
اینستاگرام: (30.3k) mohsenrajabpour

بیوگرافی محسن‌ رجب‌پور

محسن رجب‌پور مدیر عامل شرکت ترانه شرقی است که تهیه‌کنندگی ترانه‌های حامد همایون، خواننده پاپ ایران بر عهده دارد. او درسال ۱۳۹۲ برنده تندیس طلایی نخستین جشن «موسیقی ما» در بخش بهترین تهیه‌کننده کنسرت از نگاه کارشناسان شد. محسن رجب‌ پور اعتقاد دارد که «برگزاری جشن‌هایی که در آن بهترین‌های موسیقی انتخاب و معرفی می‌شوند، باعث روند رو به رشد این هنر در کشور خواهد شد.»

داستان زندگی محسن رجب‌پور

محسن رجب‌پور از نوجوانی با کاست فروشی در لاله‌زار شروع به کار کرد تا اینکه توانست یک پیکان بخرد، سپس آن را فروخت و در سن 19_18 سالگی بر روی یک آلبوم برای مهرداد کاظمی سرمایه‌گذاری کرد. انتشار این آلبوم که پر فروش‌ترین اثر آن زمان بود، باعث شناخته شدن او شد. بعد از این موفقیت، با حمید غلامعلی، محمدرضا عیوضی، امیر تاجیک، محمد اصفهانی و دیگران کار کرد و برای اولین‌بار بعد از انقلاب اسلامی، با خوانندگان قرار داد بلندمدت بست. او در همین زمان شرکت ترانه شرقی را ثبت کرد که مهم‌ترین و موفق‌ترین شرکت پخش و تولید موسیقی و ستاره‌سازی در زمینه موسیقی شد و بعد از آن گروه آریان را به راه انداخت. محسن رجب‌پور با گروه آریان به شهرت بسیار دست یافت و پس از آن همکاری با بنیامین بهادری و بابک جهانبخش موفقیت دیگری برای او به ارمغان آورد و اولین کنسرت‌های ستاره‌های موسیقی بعد از انقلاب اسلامی را در خارج از ایران برگزار کرد.

گالری عکس‌های محسن رجب‌پور

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی موسیقی

جانگ مینهو؛ خواننده معروف کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی چوی جونگ وون؛ بازیگر کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین هیون جون؛ بازیگر مرد کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

لی جین ووک؛ بازیگر اهل کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *