بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

محمدعلی کشاورز؛ بازیگر ایرانی

محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون ایران بود. از محمدعلی کشاورز، در کنار داوود رشیدی، عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی و علی نصیریان به سبب تأثیرشان در فیلم‌های ایرانی به عنوان پنج بازیگر مرد ماندگار تاریخ تئاتر، سینما و تلویزیون ایران یاد می‌شود. محمدعلی کشاورز در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ در سن ۹۰ سالگی بر اثر نارسایی کلیوی درگذشت.

نام: محمدعلی کشاورز
تاریخ تولد: 1309/01/26
تاریخ فوت: 1399/03/25
ملیت: ایرانی
همسر: منا طاهری (جدا شده)
فرزندان: یک دختر (نلی کشاورز)
اینستاگرام: (156k) mohammadalikeshavarz

بیوگرافی محمدعلی کشاورز

محمدعلی کشاورز متولد 26 فرورین 1309 در سیچان، اصفهان، ایران است. خاندان وی اصالتاً از گرجی تبارانی بوده که در زمان شاه عباس به ایران آمده و مسلمان شده‌اند. نام خانوادگی قبلی اصلانی بوده‌است. محمدعلی کشاورز فارغ‌التحصیل هنرستان هنرپیشگی تهران و دانشکده هنرهای دراماتیک و فارغ التحصیل رشته نقشه‌برداری بود. او یک‌بار در دانشکده‌ی پزشکی نیز پذیرفته شد، اما به‌دلیل علاقه و عشق زیادی که به‌بازیگری داشت از تحصیل در این رشته انصراف داد و به‌ بازیگری پرداخت.

زندگی شخصی محمدعلی کشاورز

محمدعلی کشاورز یک بار ازدواج نمود که در سال ۱۳۵۲ این ازدواج به جدایی انجامید و پس از آن دیگر ازدواج نکرد. نتیجه این ازدواج دختری به نام نلی است که در بلژیک سکونت دارد و نقاشی تدریس می‌کند.

درگذشت محمدعلی کشاورز

محمد علی کشاورز در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ماه 1399 بر اثر نارسایی کلیه در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد. او سرانجام در تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ بر اثر این بیماری درگذشت.

محمدعلی کشاورز در سینما، تلویزیون و تئاتر ایران

اولین فعالیت هنری محمدعلی کشاورز بازی در تله‌تئاتر “خودکشی” به کارگردانی علی نصیریان در سال ۱۳۳۹ بود. پس از آن در نمایش‌هایی همچون “ویولن‌ساز کره‌مونا”، “آنتیگون”، “آندورا”، “ادیپوس شهریار” و “بازی استریندبرگل” به ایفای نقش پرداخت. او دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر جمهوری اسلامی ایران بود.

آثار ماندگار محمدعلی کشاورز

محمدعلی کشاورز در سال ۱۳۴۷ به تلویزیون رفت و کارگردانی هنری قسمت‌هایی از سریال “خانهٔ قمر خانم” را به عهده گرفت. از آثار ماندگار او می‌توان به مجموعه‌های تلویزیونی دایی‌جان ناپلئون، آتش بدون دود، هزاردستان، سربداران، افسانه سلطان و شبان، پدرسالار و گرگ‌ها اشاره کرد.

محمدعلی کشاورز برای نخستین بار در سال ۱۳۴۳ با فیلم “شب قوزی” ساخته فرخ غفاری بازیگری سینما را نیز تجربه کرد و تاکنون در ۴۷ فیلم سینمایی ایفای نقش کرده‌است. او ایفاگر نقش‌های ماندگاری در تاریخ سینما بوده است که از جمله آن‌ها می‌توان به فیلم‌های «خشت و آینه»، «آقای هالو»، «رگبار»، «صادق کرده»، «شطرنج باد»، «کمال‌الملک»، «مردی که موش شد»، «کفش‌های میرزا نوروز»، «مادر»، «پول خارجی»، «دلشدگان»، «روز واقعه»، «ناصرالدین شاه اکتورسینما»، «خسوف»، «زیردرختان زیتون»، «غزال» اشاره کرد.

گالری عکس‌های محمدعلی کشاورز

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر مجتبی ترک صفایی؛ متخصص دندان پزشکی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر پریسا ابراهیمی؛ کارشناس تغذیه

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

د ویکند؛ خواننده معروف کانادایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سلین دیون؛ خواننده مشهور کانادایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *