بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی نویسندگی

مل گیبسون؛ بازیگر و کارگردان آمریکایی

مل گیبسون

مل گیبسون کارگردان و تهیه کننده و بازیگر مشهور آمریکایی است. او برای بازی در فیلم شجاع دل توانسته دو جایزه اسکار برای برای بهترین فیلم و بهترین کارگردان دریافت نماید. ایشان به جز کارگردانی و بازیگری در تهیه کنندگی و فیلم نامه نویسی و دوبلری فیلمها نیز فعالیت کرده است. در ادامه مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با زندگی این بازیگر مشهور بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

مل کالم کیل جرارد گیبسون با نام هنری مل گیبسون در 3 ژانویه 1956 در پیکسکیل نیویورک دیده به جهان گشود. او تا سن یازده سالگی با خانواده خود در آمریکا زندگی می کرده و بعد از آن با خانواده به استرالیا مهاجرت کردند، وی ده خواهر و برادر دارد. پدر او از پیروان کاتولیک بود و خود مل نیز طرفدار مذهب کاتالیک بود. ایشان از کودکی به تئاتر علاقه مند بود، با تشویق خانواده، تست بازیگری داد که آن شروع بازیگری او بود.

نام و نام خانوادگی مل کالم سیل جرارد گیبسون معروف به مل گیبسون
تاریخ تولد 3 ژانویه 1956
حرفه کارگردان، نویسنده، تهیه کننده، بازیگر
شروع فعالیت از سال 1976 تاکنون
اینستاگرام melgibson_fanpage (490K)
بیوگرافی مل گیبسون

دوران تحصیل

مل گیبسون از دوران دبستان در تئاترهای مدرسه بازی می کرد و بعد از آن علاقه مند شد که در رشته هنرهای نمایشی ادامه تحصیل دهد. به همین خاطر در شهر سیدنی استرالیا به موسسه ملی هنرهای زیبا رفت. او در سن بیست و سه سالگی همزمان در فیلم های مکس دیوانه و تیم، در آژانس همسریابی ثبت نام کرده بود و در آنجا به همسر آینده خود آشنا شود و صاحب هفت فرزند شد.

مطالب پیشنهادی: امینم؛ سلطان رپ جهان

ازدواج

مل گیبسون در سال 1980 در آژانس همسریابی ثبت نام کرد و با رابین مور آشنا شد و سپس با ایشان ازدواج کرد تا سال 2009 نیز با یکدیگر زندگی کردند و ثمره این ازدواج هفت فرزند بود. بعد از جدایی با خانم اوکسانا گریگوریوا که یک بازیگر روس بود آشنا شد و دلیل جدایی از همسر اول نیز همین خانم بود که با یکدیگر ازدواج کردند، البته این ازدواج دوام نشد و سریع در سال 2010 به صورت رسمی از یکدیگر جدا شدند و در سال 2012 با اشلی کوساتوی وارد رابطه شد.

شروع حرفه هنری

مل گیبسون در بیست سالگی برای اولین بار در سریال خانواده سالیوان بازی کرد. این سریال از سال 1973 تا سال 1983 تولید شد. او بعد از آن در سال بود و زمانی که فقط بیست و یک سال داشت در فیلم تابستان داغ بازی کرد و زمانی که بیست و سه ساله بود در دو فیلم استرالیایی با نام های تیم و مکس دیوانه بازی کرد و با بازی در این فیلم ها به شهرت او افزوده شده و طرفداران بسیار زیادی را جذب کرد و در سن بیست و پنچ سالگی نیز در دو فیلم جاده و مبارز بازی کرد.

مطالب پیشنهادی: سلین دیون؛ خواننده مشهور کانادایی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

پادینا کیانی؛ بازیگر ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شیدا خلیق؛ بازیگری جوان و باتجربه

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شیرین اسماعیلی؛ بازیگر فعال سینما و تلویزیون

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی عکاسی

مهتاب ثروتی؛ از عکاسی تا بازیگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *