بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مهرانه مهین‌ترابی؛ بازیگر ایرانی

مهرانه مهین‌ترابی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. او نخستین بار در سال ۱۳۵۶ در تئاتر “تله” نوشته محسن یلفانی و به کارگردانی دیانا به ایفای نقش پرداخت. مهرانه مهین‌ترابی در سال 1365 با فیلم “گلبهار” به کارگردانی تهمینه اردکانی به سینما آمد و در سال 1370 با مجموعه تلویزیونی “مش خیرالله صندوقچه اسرار” وارد تلویزیون شد و با نقش آفرینی در مجموعه‌های “همسران” و “خانۀ سبز” به اوج محبوبیت رسید.

نام مهرانه مهین‌ترابی
تاریخ تولد 1336/07/20
ملیت ایرانی
محل سکونت تهران، ایران
وضعیت تاهل مجرد
اینستاگرام mehranehmahintorabi_official (94.7k)

بیوگرافی مهرانه مهین‌ترابی

مهرانه مهین‌ترابی متولد ۲۰ مرداد ۱۳۳۶ در کرج، ایران با اصالت تفرشی است. او فرزند چهارم یک خانواده هفت نفری است و جز او کسی در خانواده فعالیت هنری ندارد.

زندگی شخصی مهرانه مهین‌ترابی

مهرانه مهین‌ترابی مجرد است و تاکنون ازدواج نکرده است. او در پاسخ به این پرسش که چرا ازدواج نکرده‌، گفت: «ازدواج را دوست داشتم اما باید تنها می‌ماندم. من هم عاشق فرزند هستم و دوست دارم برای افراد خانواده‌ام آشپزی کنم. اما از آنجا که بازیگری وجودم را ساخته بود، نمی‌توانستم به راحتی از حرفه‌ام بگذرم».

زندگی هنری مهرانه مهین‌ترابی

مهرانه مهین‌ترابی دارای مدرک کارشناسی بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و نخستین بار در سال ۱۳۵۶ با تئاتر “تله” نوشته محسن یلفانی و به کارگردانی دیانا پا به عرصه‌ی بازیگری گذاشته است. مهرانه مهین‌ترابی در سال 1365 با فیلم “گلبهار” به کارگردانی تهمینه اردکانی به سینما آمد و در سال 1370 با مجموعه تلویزیونی “مش خیرالله صندوقچه اسرار” وارد تلویزیون شد و با نقش آفرینی در مجموعه‌های “همسران” و “خانۀ سبز” به اوج محبوبیت رسید.

گالری عکس‌های مهرانه مهین‌ترابی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مرجان اوستاد؛ متخصص مغز و اعصاب

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مژگان صیادی؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین وون هو؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *