بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مهران احمدی؛ بازیگر و کارگردان ایرانی

مهران احمدی بازیگر سینما و تلویزیون، برنامه ریز، دستیار کارگردان، کارگردان و مدیر تولید است. او فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۸۵ با بازی در فیلم “آدم” ساخته عبدالرضا کاهانی آغاز کرد و با بازی در فیلم‌هایی مثل یک “خانواده محترم”، “بغض” و “ماحی” مورد توجه قرار گرفت. از نقش‌های به یاد ماندنی مهران احمدی می‌توان به نقش بهبود فریبا در مجموعه تلویزیونی “پایتخت” و نقش شکیب در مجموعه تلویزیونی “آوای باران” اشاره کرد.

نام: مهران احمدی
تاریخ تولد: 1352/12/09
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: متاهل
فرزندان: یک دختر (باران)
اینستاگرام: (342k) mehranahmadiofficial

بیوگرافی مهران احمدی

مهران احمدی متولد 9 اسفند 1352 در تهران، ایران است. او در کودکی به نیشابور مهاجرت کرد و در نوجوانی دوباره به تهران بازگشت. مهران احمدی در سال 1373 وارد دانشگاه آزاد شد و در رشته تئاتر با گرایش بازیگری به تحصیل پرداخت.

فعایت‌های هنری مهران احمدی

مهران احمدی فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۸۵ با بازی در فیلم “آدم” ساخته عبدالرضا کاهانی آغاز کرد و با بازی در فیلم‌هایی مثل یک “خانواده محترم”، “بغض” و “ماحی” مورد توجه قرار گرفت. او علاوه‌بر بازیگری به عنوان برنامه‌ریز، دستیار کارگردان و مدیر تولید نیز در چند اثر حضور داشته‌ و نخستین فیلم بلند سینمایی خود را با عنوان “مصادره” در سال ۱۳۹۶ کارگردانی کرده است.

جوایز مهران احمدی

مهران احمدی در سال 1389 برند‌ی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بخش «جلوه‌گاه شرق» (سینمای آسیا) از بیست و نهمین جشنوار‌ی فیلم فجر برای بازی در فیلم “آلزایمر” شد.

گالری عکس‌های مهران احمدی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

صبا سهیلی؛ بازیگر زیبای ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی موسیقی

کانگ ته اوه؛ بازیگر کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

زرین تکیندر؛ بازیگر ترکیه ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی موسیقی

اس کوپس؛ عضو گروه سونتین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.