بیوگرافیحوزه‌ی موسیقیحوزه‌ی نویسندگی

مهدی نیکبخت؛ شاعر و نوازنده‌ی دف ایرانی

مهدی نیکبخت با نام هنری “بی تو” شاعر، نویسنده، نوازنده دف و عارف اصفهانی بود. او به دلیل آوازخوانی هنگام جاری شدن آب در زاینده رود به شهرت رسیده است. مهدی نیکبخت در تاریخ ۹۹/۳/۱۸ ساعت ۲ و ۵۰ دقیقه بامداد بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو به قتل رسید. به گفته مأموران آگاهی، قاتل انگیزه قتل را اظهارات بدون پروای او در ارتباط با برخی مسایل مذهبی و اعتقادات شخصی‌اش عنوان کرده‌است.

نام: مهدی نیکبخت
نام هنری: بی تو، اودین
تاریخ تولد: 1358
تاریخ فوت: 1399/03/18
ملیت: ایرانی
محل خاکسپاری: روستای کبجوان، اصفهان، ایران

بیوگرافی مهدی نیکبخت

مهدی نیکبخت با نام هنری “بی تو” متولد سال 1358 در اصفهان، ایران بود. او در یک سالگی بر اثر تصادف، بینایی یکی از چشمانش را از دست داد.

مهدی نیکبخت در رشته فلسفه تحصیل کرده بود و کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت داشت. او پایه‌گذار کلاس‌های فلسفه برای کودکان و مبتکر حافظ درمانی بود و لقب مبارز خستگی ناپذیر دف را بر دوش می‌کشید.

مجموعه‌ی شعر مهدی نیکبخت

از مهدی نیکبخت مجموعه شعری تحت عنوان “ولایت فیلسوف” به جای مانده که در سال ۱۳۸۷ منتشر شده بود. او همچنین دو کتاب به نام‌های “نسخهٔ گمشده‌ای از حافظ” و “ملانصرالدین و کودک فیلسوف” دارد که به دلیل مشکلات اقتصادی و دیده نشدن در زمان حیاتش، به چاپ نرسیده است. شعر «با خودت مهربان باش، انسان» یکی از معروف‌ترین شعرهای مهدی نیکبخت است.

ماجرای قتل مهدی نیکبخت

به گفته روح اله نصر اصفهانی دادستان عمومی و انقلاب سمیرم: در تاریخ ۹۹/۳/۱۸ ساعت ۲ و ۵۰ دقیقه بامداد در پی وصول گزارشی مبنی بر وقوع یک فقره قتل عمدی، بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سمیرم دستور تشکیل پرونده و انجام تحقیقات و تعقیب قاتل یا قاتلان احتمالی را صادر نمود. با حضور مأموران در محل وقوع جرم مشخص شد، مقتول یک مرد حدود ۴۰ ساله بوده که بر اثر اصابت ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده‌است.

بر اساس گزارش‌های آگاهی سر او از بدنش جدا و روی سینه‌اش قرار داده شده‌است. مراسم خاک‌سپاری او در زادگاهش، روستای کبجوان اصفهان برگزار شد.

دستگیری قاتل مهدی نیکبخت

بر اساس گزارش‌ها متهم به قتل در ساعت ۱۴:۳۰ همان روز در حالی که با یک دستگاه خودروی آزرا متواری شده بود در شهرستان کاشان دستگیر و پس از اعزام به دادسرا با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد. در تحقیقات اولیه متهم به ارتکاب عمل مجرمانه خود اعتراف و انگیزه‌اش را اختلاف شخصی با مقتول اعلام نموده است. همچنین یک نفر دیگر نیز به اتهام معاونت در این قتل دستگیر و پرونده در جریان رسیدگی و تکمیل تحقیقات است.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر فاطمه نعمتی؛ متخصص قلب و عروق

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر شهرزاد محمدی زاده؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

تیلدا سوینتن؛ بازیگر بریتانیایی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سونگ کانگ هو؛ بازیگر کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *