بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مارتین فریمن؛ بازیگر سریال شرلوک

مارتین جان کریستوفر فریمن که با نام هنری مارتین فریمن شناخته می شود، بازیگر مشهور اهل انگلستان است. او تا کنون در فیلم ها و سریال های زیادی ایفای نقش کرده و توانسته شهرت زیادی برای خود کسب کند. او با ایفای نقش در فیلم سینمایی «شرلوک هولمز» در میان مردم جهان دیده و شناخته شد. در ادامه مطلب بیوگرافی، زندگی شخصی و ناگفته های مارتین فریمن را می خوانید و با آثار سینمایی و تلویزیونی او بیشتر آشنا می شوید؛ با مجله شانس همراه باشید.

بیوگرافی

مارتین در 8 سپتامبر سال 1971 در شهر الدرشات انگلستان متولد شد. پدر و مادر مارتین در زمان کودکی او از هم طلاق گرفتند و مارتین به تنهایی بزرگ شد. او در دانشگاه رشتهٔ مطالعات رسانه را انتخاب کرد و اکنون دارای مدرک این رشته از کالج بروکلندز می باشد. مارتین به مذهب کاتولیک معتقد است. با ما همراه باشید.

نام و نام خانوادگی مارتین جان کریستوفر فریمن
تاریخ تولد 8 سپتامبر 1971
محل تولد الدرشات، انگلستان
شغل بازیگر
اینستاگرام martinfuckingfreeman (30.6K)
زندگینامه مارتین فریمن

شهرت

مارتین با ایفای نقش در سریال «شرلوک» در میان مردم دیده و شناخته شد. داستان سریال در لندن کنونی رخ می‌دهد و ماجراهای کارآگاه مشاور، شرلوک هولمز را نشان می‌دهد که به همراه دوست نزدیک و هم‌خانه‌اش دکتر جان واتسون در حل پرونده‌های تبهکاری به اسکاتلندیارد مشاوره می‌دهد. مارتین در این سریال نقش جان واتسون را ایفا کرد و توانست بازی درخشانی ارائه دهد.

مطالب پیشنهادی: ریف فاینز؛ بازیگر انگلیسی

گزیده آثار سینمایی

  • من فقط می خوام تو رو ببوسم، سال 1998
  • لباس بالماسکه، سال 2001
  • تماس ثبت نام، سال 2004
  • پلیس خفن، سال 2007
  • تولد عیسی مسیح!، سال 2009
  • هابیت: یک سفر غیرمنتظره، سال 2012
  • هابیت: نبرد پنج سپاه، سال 2014
  • کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی، سال 2016
  • مأمور مخفی، سال 2019

فعالیت در فضای مجازی

همانطور که مستحضرید این روزها اینستاگرام به یکی از شبکه‌ های محبوب تبدیل شده است. اکثر مردم در سراسر دنیا در این شبکه به صورت گسترده ای فعالیت می‌ کنند. به موضوع هم باید توجه کنید که اینستاگرام این فرصت را برای برخی از کاربرانش فراهم کرده است تا با توجه به استعداد و یا مهارتی که دارند این شبکه به شهرت برسند و بتوانند مخاطبان زیادی را به دست بیاورند. در این میان مارتین نیز فعالیت گسترده ای در این برنامه می کند و درآمد بالایی را از خود کرده است. شمار افرادی که صفحه اینستاگرام او را دنبال می کنند چیزی در حدود 30.6 هزار نفر می باشد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر شهرزاد شعبانی نیا؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سرشه رونان؛ بازیگر ایرلندی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سونگ جه ریم؛ بازیگر کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

عاطفه نوری؛ بازیگر جوان ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *