بیوگرافیحوزه‌‌ی مذهب

محمود کریمی؛ مداح ایرانی

محمود کریمی مداح ایرانی است. او مداح مناسبت‌های متعدد عزاداری در بیت رهبری با حضور سید علی خامنه‌ای بوده‌است. محمود کریمی در روضه خوانی اخیر خود که از شبکه دوم تلویزیون ایران به‌طور زنده پخش شد، داستان شخصی مست و قمارباز را بازگو کرد که پس از برخورد با دختر پیامبر اسلام و امام سوم شیعیان از نظر اخلاقی تغییر می‌کند. پس از آن برخی رسانه‌های رسمی و کاربران شبکه‌های اجتماعی روایت چنین داستانی را توهین به امام سوم شیعیان تفسیر کردند.

نام: محمود کریمی
تاریخ تولد: 1347
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: متاهل (1370)
فرزندان: یک دختر، یک پسر
اینستاگرام: (293k) haj_mahmoodkarimi

بیوگرافی محمود کریمی

محمود کریمی متولد سال 1347 در تهران، ایران است. پدرش در سال ۱۳۶۱ در جنگ ایران و عراق و در عملیات فتح‌المبین مفقودالاثر شده و برادرش در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ در شلمچه شهید شده‌است. محمود کریمی سه برادر دیگر دارد. او از سال ۱۳۶۴ تا ۱۳۷۳ معلم تربیتی دبستان محمد منتظری در خیابان بهشتی تهران بوده‌است. در کودکی بنایی و نجاری کرده و اکنون در بازار سفال و آجر فعالیت می‌کند. به گفته خودش از راه مداحی امرار معاش نمی‌کند و در فعالیت‌های صنعتی حضور دارد.

نوحه‌خوانی محمود کریمی

محمود کریمی نوحه‌خوانی را از سن ۷ سالگی آغاز کرد و اولین بار در مسجدی در شاهین‌شهر، اصفهان مداحی کرد و از پدرش دو تومان صله دریافت کرد.

محمود کریمی مرثیه سرا است و بیشتر شعرهای نوحه‌هایش را خود می‌گوید. او در حسینه امامزاده علی اکبر چیذر در هیئت رزمندگان اسلام نوحه‌خوانی می‌کند. نوحه‌خوانی محمود کریمی با سنج و دمام در سال ۱۳۹۱ در حسینه چیذر مورد توجه بسیاری قرار گرفت.

ماجرای تیراندازی از سوی خودرو محمود کریمی

در دی ماه 1392 ماجرای جنجالی تیراندازی از جانب خودرو محمود کریمی به یک خودروی دیگر در شرق تهران خبرساز شد. چند روز بعد از این اتفاق احمد محسنی گرکانی، رئیس دیوان عالی کشور، گفت: “اسلحه کشی برای ترساندن مردم حکم محاربه دارد.”

خانه مداحان نیز در واکنش به این ماجرا بیانیه‌ای صادر کرد که در آن آمده‌است: “آنچه در پس پرده ماجرای رخ داده می‌گذرد، نشانه گرفتن هیئت‌های عزاداری و اصل و فلسفه قیام عاشورا است.”

همچنین در مصاحبه خبرگزاری ایسنا با ۱۴ تن از مداحان، آنان در اینباره اظهار بی‌اطلاعی کردند و زمانی که از آن‌ها سؤال شد که آیا اسلحه دارند یا خیر، دو تن از آن‌ها بیان کردند که از ابتدای انقلاب به دلایل شرایط امنیتی مجوز حمل اسلحه داشته‌اند، اما داشتن اسلحه دلیلی بر استفاده از آن نیست.

داستان «قمار خسرو خان با امام سوم شیعیان»

محمود کریمی در روضه خوانی اخیر خود که از شبکه دوم تلویزیون ایران به‌طور زنده پخش شد، داستان شخصی مست و قمارباز را بازگو کرد که پس از برخورد با دختر پیامبر اسلام و امام سوم شیعیان از نظر اخلاقی تغییر می‌کند. پس از آن برخی رسانه‌های رسمی و کاربران شبکه‌های اجتماعی روایت چنین داستانی را توهین به امام سوم شیعیان تفسیر کردند.

به دنبال انتقادهای فراوان، محمود کریمی به‌طور زنده از شبکه دوم تلویزیون ایران گفت: «بعضی خوب متوجه نشدند و از آنها عذرخواهی می‌کنم، شاید خوب جا نینداختم. بعضی هم خود را به متوجه نشدن زدند.»

او گفت منظورش این بوده که خسرو خان «در عالم خودش تصور کرد که در مقابل حضرت نشسته‌است».

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر فاطمه نعمتی؛ متخصص قلب و عروق

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر شهرزاد محمدی زاده؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

تیلدا سوینتن؛ بازیگر بریتانیایی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سونگ کانگ هو؛ بازیگر کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *