بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

زنده یاد ماه چهره خلیلی؛ بازیگر ایرانی

بیوگرافی ماه چهره خلیلی

بیوگرافی ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی در تاریخ ۲۵ دی ۱۳۵۵، در شهر تهران به دنیا آمد. او بازیگر سینما و تلویزیون بود. ماه چهره خلیلی در ۵ سالگی (سال ۱۳۶۰) به همراه خانواده اش به کشور انگلستان مهاجرت کرد. او در ۲۲ سالگی به وطن بازگشت. نام پدر ماه چهره خلیلی، منوچهر خلیلی است. ماه چهره نوه پروین سلیمانی بود. مدرک تحصیلی او فوق لیسانس معماری از دانشگاه اكسفورد انگلستان (اینستاگرام) می باشد.

نام ماه چهره خلیلی
ملیت ایرانی
شغل بازیگر
تولد ۲۵ دی ۱۳۵۵
علت مرگ سرطان لوزالمعده

شروع بازیگری

ماه چهره خلیلی بعد از بازگشت به میهن در سال ۱۳۸۱ برای بازی در فیلم چشمان سیاه دعوت شد. البته ماه چهره به علت لهجه انگلیسی که داشت چند وقت هم در کلاس های فن بیان شرکت می کرد.

همسر ماه چهره خلیلی کیست؟

ماه چهره خلیلی و ابراهیم اشرفی (متولد ۱۳ دی ۱۳۵۲) در تاریخ ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ با یکدیگر ازدواج کردند. شغل ابراهیم اشرفی فیلم‌برداری است. حاصل زندگی این دو فرزندی به نام پرواز است. پرواز اشرفی در سال ۱۳۹۴ در تهران به دنیا آمد.

بازیگری در سریال مختارنامه

ماه چهره خلیلی در سریال مختارنامه به کارگردانی داوود میرباقری، تهیه کنندگی محمود فلاح نقش جاریه را داشت. بازی خوب او در این سریال موجب ساخته شدن او در میان بیشتر مردم شد. فیلمبرداری سریال مختارنامه از سال ۱۳۸۲ آغاز شد و در سال ۱۳۸۸ به پایان رسید.

بازی در سریال در چشم باد

خانم ماه چهره خلیلی در مجموعه تلویزیونی در چشم باد به تهیه‌کنندگی مسعود جعفری‌جوزانی و عباس اکبری حضور داشت. این سریال از مهرماه سال ۱۳۸۲ آغاز شد و به مدت ۵ سال ادامه داشت و سرانجام در اواخر سال ۱۳۸۷ به پایان رسید. ماه چهره خلیلی در این سریال نقش همسر میرزا حسن ایرانی (سعید نیک‌پور) را داشت. در این سریال پارسا پیروزفر(بیژن) و کامبیز دیرباز(نادر) نقش فرزندان او را ایفا میکنند.

گزیده ای از آثار ماه چهره خلیلی

  • مختارنامه
  • در چشم باد 
  • کلاه پهلوی 
  • گذر از رنج‌ها
  • مرضیه 

علت فوت ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی سال ها درگیر سرطان لوزالمعده بود و سرانجام این بانوی هنرمند در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ به دیار باقی شتافت. ماه چهره خلیلی در تاریخ ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ در آرامگاه مسلمانان منطقه هندون در شمال غرب لندن به خاک سپرده شد.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین وون هو؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

همایون غنی‌ زاده؛ کارگردان ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سهیلا عزیزی؛ بازیگر ایرانی ساکن پاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *