بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

جولیان مور؛ از بازیگری تا شهرت

جولیان مور

جولیان مور یکی از زنان هالیوود که بسیار بااستعداد و توانمند در بازیگری بود، او نقش های بسیار ماندگار در کارنامه خود دارد، ایشان دانش آموخته دانشگاه هنر بوستون بوده و جوایز بسیاری در این زمینه از جمله بهترین بازیگر زن و نقش مکمل زن از جشنواره اسکار، جشنواره اسکار و جشنواره امی و گلدن گلوب کسب کرده است. در ادامه این مطالب با مجله شانس همراه باشید تا با ناگفته های زندگی این هنرمند بزرگ بیشتر آشنا شوید.

بیوگرافی

جولیان مور در 3 دسامبر 1960 در آمریکا به دنیا آمد، او بازیگر بزرگی می باشد و در رشته مطالعات تئاتر از دانشگاه بوستون فارغ التحصیل شده است. پدر او پیتر مور یک نیروی ارتش آمریکا بود که بعد از بازنشستگی به شغل قاضی نظامی منصوب شد و مادر او نیز یک روانشناس اجتماعی بود. جولیان یک خواهر و یک برادر نیز داشت. کار خود را با بازی در نمایش های تلویزیونی آغاز کرد و اکنون جزو 100 شخصیت تاثیرگذار دنیا می باشد.

نام و نام خانوادگی جوریان مور
تاریخ تولد 3 دسامبر 1960
حرفه بازیگر و نویسنده
شروع فعالیت 1981 تاکنون
اینستاگرام juliannemoore (2.3M)
بیوگرافی جولیان مور

فعالیت بازیگری

جولیان در سن 25 سالگی و بعد از فارغ التحصیلی توانست وارد گروه تئاتر برادوی نیویورک شود که در آن زمان اجراهای این تئاتر در تلویزیون نیز پخش می شد. او سه سال با این گروه همکاری داشت و جایزه معتبر امی را از آن خود کرد. در 30 سالگی وارد سینما شد و در فیلم داستان های تاریکی بازی کرد و در سال 1993 با بازی در فیلم برش های کوتاه توانست به شهرت برسد و نامزد بهترین بازیگر زن از جشنواره گلدون گلوب شود.

مطالب پیشنهادی: هدیه تهرانی؛ بازیگر ایرانی

ازدوج

جولیان مور در سال 1984 زمانی که بیشتر از 24 سال نداشت با جان گلد رابین که همکار بازیگر خود بود آشنا شد و دو سال بعد نیز ازدواج کرد و بعد از 9 سال یعنی سال 1993 ختم به جدایی شد. او در سال 1996 نیز با کارگردانی به نام برت فرونلیچ آشنا شد و مجددا ازدواج کرد که ثمره این ازدواج یک پسر و یک دختر به نام های کالیب و لیو بودند.

جوایز و افتخارات

جولیان مور در سال 1997، نامزد بهترین بازیگر نقش مکمل زن در اسکار و گلدن کلوب برای بازی در فیلم شب های عیاشی شد و در سال 1999 نیز نامزد بازیگر نقش مکمل زن در اسکار و گلدن گلوب برای بازی در فیلم مگنولیا دوباره تکرار شد. همچنین او در سال 2015 جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در جشنواره اسکار را به خود اختصاص داد.

مطالب پیشنهادی: سوسن تسلیمی؛ بازیگر ایرانی

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

دی‌جی خالد؛ رپر آمریکایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

سم اسمیت؛ خواننده بریتانیایی

بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

استینگ؛ خواننده راک

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی نویسندگی

مل گیبسون؛ بازیگر و کارگردان آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *