بیوگرافیحوزه‌ی گویندگیحوزه‌ی مجریگریحوزه‌ی ورزش

بیوگرافی جواد خیابانی؛ گزارشگر ایرانی

بیوگرافی جواد خیابانی

بیوگرافی

جواد خیابانی متولد ۲۷ آبان ۱۳۴۵ در کرج می باشد. وی گزارشگر فوتبال، تهیه کننده و مجری تلویزیون است. مدارک تحصیلی جواد خیابانی دکترای آسیب‌ شناسی ورزشی، کارشناسی ارشد رشته‌های مدیریت رسانه، مدیریت استراتژیک وجامعه‌شناسی ورزشی می باشد. این مجری و گزارشگر محبوب خانواده ای اصالتا تبریزی دارد و پنجمین فرزند خانواده است، البته خودش در کرج به دنیا آمده است و اکنون در تهران زندگی می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید.

نامجواد خیابانی
ملیتایران، کرج
شغلگزارشگر فوتبال، تهیه کننده و مجری
تولد۲۷ آبان ۱۳۴۵
همسربهناز خیابانی
اینستاگرامندارد
بیوگرافی جواد خیابانی

شروع فعالیت

جواد خیابانی در دوران کودکی به فوتبال علاقه پیدا کرد. او در سال های ۱۳۶۲ تا ۱۳۶۴ به عنوان مدافع و دروازه بان در تیم منتخب آموزشگاه های کرج بازی می‌کرد و یکی از استعدادهای ناب آن دوره بود. البته جواد خیابانی به علت بیماری فلج اطفال که دچار شده بود نتوانست فوتبال را ادامه دهد و مجبور به ترک آن شد. به همین علت جواد خیابانی به گزارشگری فوتبال روی آورد، او در تاریخ آذر ماه سال ۱۳۷۱ تست داد سپس نخستین برنامه‌ ای که اجرا کرد، برنامه مسابقه فوتبال بود.

شهرت

شهرت جواد خیابانی در هنگام مسابقه تیم ملی ایران و استرالیا رقم خورد. او در این بازی با گزارش بی نظیرش توانست خودش را به عنوان یکی از برترین گزارشگران ایران ثابت کند. او در همین بازی بود که لقب غزال تیزپا را به خداداد عزیزی داد و از آن موقع به خداداد غزال تیزپا می‌گویند.

نام همسر جواد خیابانی

جواد خیابانی سال ها پیش با خانم بهناز خیابانی ازدواج کرده است و بسیار راضی هستند. اطلاعات زیادی از زندگی خصوصی آن ها در اختیار نداریم زیرا آقای جواد و همسرش اهل حواشی نیستند. حاصل زندگی مشترک آنها یک دختر به نام نگار (متولد ۱۳۷۶) می باشد. خانم نگار و پدرش با یکدیگر در برنامه تلویزیونی نیز حضور یافته اند.

کشف عادل فردوسی پور

جواد خیابانی فردی بوده است که از عادل فردوسی پور تست گرفته و او را کشف کرده است. عادل فردوسی پور بهترین گزارشگر فوتبال ایران می باشد که متأسفانه طی سال های پیش دچار حاشیه شده است و از گزارش محروم شده است. عادل فردوسی پور سالیان سال برنامه محبوب نود را نیز اجرا می کرد.

عمل جراحی جواد خیابانی

جواد خیابانی به علت بیماری که از آن رنج می برد در سال ۱۳۹۶ تصمیم به عمل جراحی گرفت. جواد خیابانی این روزها بسیار لاغر شده است که علت آن هنوز مشخص نیست، اما با توجه به شواهد به نظر می رسد که او به خاطر مشکلات ستون فقرات مجبور به کاهش شدید وزن خودش شده است.

سوتی های جواد خیابانی

جواد خیابانی در گزارش های خودش تاکنون سوتی های بسیاری داده است که بعضی از آنها سر و صدا کرده است و موجب شناخته شدن بیشتر او شده است.

جوایز

  • جایزه بهترین گزارشگر فوتبال صدا و سیمای ایران (۱۳۷۷)
  • محبوب‌ترین چهره تلویزیونی در ایران به انتخاب مجله سروش (۱۳۷۸)
  • بهترین مجری برنامه‌های ورزشی صدا و سیمای ایران (۱۳۸۴)
  • بهترین مجری برنامه‌های ورزشی صدا و سیمای ایران (۱۳۸۶)

فضای مجازی

جواد خیابانی به فضای مجازی لاقه ای ندارد و فعالیت زیادی هم در آن ندارد. طبق گفته های آقای جواد خیابانی او ترجیح می دهد در دنیای واقعی وقتش را بگذراند تا اینکه در فضای مجازی فعالیت کند.

Related posts
بیوگرافی

بیوگرافی کیم میونگ جون؛ خواننده گروه آسترو

بیوگرافی

بیوگرافی پارک جین وو؛ هنرمند کره جنوبی

بیوگرافی

سون جی هیون؛بازیگر و خواننده کره ای

بیوگرافی

کوان اون بی؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *