بیوگرافیحوزه‌ی آشپزی

جیمی الیور؛ سرآشپز معروف انگلیسی

جیمز تروور الیور (James Trevor Oliver) که با نام جیمی الیور (Jamie Oliver) شناخته می‌شود، سرآشپز معروف انگلیسی، رستوران‌دار، دارنده‌ی رتبه امپراتوری بریتانیا و برنده‌ی جایزه امی بریتانیایی است. یکی از دلایل شناخته شدن او روش آشپزی قابل دسترس‌اش است که باعث شده در بسیاری از برنامه‌های آشپزی تلویزیونی شرکت کند. جیمی الیور در سال1997 زمانی که به عنوان کمک سرآشپز در رستوران ریور کافه در لندن مشغول به کار بود، توسط یک تهیه‌کننده‌ی برنامه‌های تلویزیونی مورد توجه قرار گرفت. این تهیه کننده در سال 1999 با حضور جیمی یک برنامه‌ی تلویزیونی آشپزی با نام “The Naked Chef” در شبکه‌ی بی‌بی‌سی ساخت. جیمی الیور پس از آن در یک مستند آشپزی تلویزیونی با نام “آشپزخانه‌ی جیمی” حضور یافت و از طرف نخست وزیر، تونی بلر، به بازدید از شماره ۱۰ خیابان داونینگ (خانه و دفتر کار رسمی نخست‌وزیر و مرکز دولت پادشاهی در کشور بریتانیا) دعوت شد.

جیمی الیور در سال 2005 کمپینی با عنوان Feed Me Better برای آشنا کردن دانش آموزان مدارس با غذاهای سالم‌تر راه انداخت که بعدا توسط دولت مورد حمایت قرار گرفت. او صاحب رستوران‌های زنجیره‌ی با نام “گروه جیمی الیور” می‌باشد و اولین رستوران خود را با نام “جیمی ایتالیایی” در سال 2008 در آکسفورد، انگلستان افتتاح کرده است.

نام: جیمز تروور الیور
نام به لاتین: James Trevor Oliver
نام مستعار: جیمی الیور (Jamie Oliver)
تاریخ تولد: 1975/05/27
ملیت: بریتانیایی
وضعیت تاهل: متاهل (جولیت نورتون، 2000)
فرزندان: 5
اینستاگرام: (7.7m) jamieoliver

بیوگرافی جیمی الیور

جیمز تروور الیور (James Trevor Oliver) که با نام جیمی الیور (Jamie Oliver) شناخته می‌شود، متولد 27 مه 1975 در کلاورینگ، بریتانیا می‌باشد و در این روستا بزرگ شده است. او یک خواهر دارد و پدر و مادرش مالک یک رستوران/میخانه در کلاورینگ بوده‌اند و جیمی در کودکی در کنار آن‌ها تمرین آشپزی کرده است. جیمی در 16 سالگی با دو مدرک در رشته‌های هنر و زمین‌شناسی ترک تحصیل کرد و به ادامه تحصیل در دانشکده فنی وست مینستر پرداخت. او اولین بار به عنوان شیرینی‌پز در یک رستوران مشغول به کار شد و شروع به کسب تجربه در مورد روش پخت غذاهای ایتالیایی کرد و پس از آن به عنوان کمک سرآشپز در کافه ریور مشغول به کار شد.

زندگی شخصی جیمی الیور

جیمی الیور در ژوئیه‌ی 2000 با جولیت نورتون ازدواج کرده است. آن‌ها صاحب 5 فرزند می‌شوند. جیمی الیور دیسلِکسیا شدید دارد و در سال 2013 در سن 38 سالگی اولین رمان خود را خوانده است. دیسلکسیا یک اصطلاح عام برای تشریح معلولیت آموزشی است. این اختلال موجب اختلال در روان‌خوانی یا درک مطلب می‌شود. او همچنین با استفاده از تغییر در رژیم غذایی خود و خواب کافی در سال 2015 توانسته دو سنگ کلیه را در بدن خود از بین ببرد.

فعالیت‌های مهم جیمی الیور در صنعت غذا

جیمی الیور سرآشپز بسیار ماهری است که سوابق بسیار درخشانی دارد او در سال ۲۰۰۳ برای خدماتش به صنعت پذیرایی از ملکه انگلستان، نشان شوالیه دریافت کرد. یکی از پر افتخارترین دستاوردهای او، ایجاد آگاهی عمومی و وارد کردن دولت انگلستان به تأمین بودجه برای سلامت غذاهای مدارس بود. لحن جسورانه و شخصیت متواضع او باعث جذب طرفداران بسیاری از سراسر دنیا شده است. جیمی الیور میلیون‌ها جلد از کتاب‌های آشپزی به فروش رسانده، بازارهای امریکا را فتح کرده، در چندین برنامه تلویزیونی نقش بازی کرده و انقلابی در غذاهای انگلستان به وجود آورده‌ است.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاترحوزه‌ی موسیقی

جانگ مینهو؛ خواننده معروف کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی چوی جونگ وون؛ بازیگر کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین هیون جون؛ بازیگر مرد کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

لی جین ووک؛ بازیگر اهل کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *