بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

ایمان معماریان؛ دامپزشک حیات‌وحش

دکتر ایمان معماریان دانش‌آموخته‌ی دکترای دامپزشکی از دانشگاه تهران است. او همچنین دوره‌های تخصصی حیات‌وحش را در زمینه‌های بیهوشی، مقیدسازی و بیماری‌های حیات وحش در نامبیا (آفریقای جنوبی)، اسپانیا و هلند گذرانده است. دکتر ایمان معماریان بهترین دانشجوی دوره‌ی بیماری‌های حیات وحش و عضو انجمن جامعه‌ی دامپزشکان حیات وحش اروپا است و در سال 1393 جایزه‌ی فعالترین دامپزشک جوان حیات وحش خاورمیانه را از آن خود کرده است. او از سال 1397-1391 مدیر کلینیک حامی حیوانات و دامپزشک ارشد باغ وحش ارم بوده است.

نام: ایمان معماریان
تاریخ تولد: 1361/10/07
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
اینستاگرام: (25.9k) iman_memarian

بیوگرافی ایمان معماریان

ایمان معماریان متولد 7 دی 1361 در تهران، ایران است. او دو خواهر کوچکتر از خود دارد که یکی از آن‌ها دندانپزشک و دیگری متخصص بیماری‌های گوارشی در کودکان نارس است. پدر و مادرش نیز داروساز بوده‌اند. ایمان معماریان از کودکی به واسطه‌ی شغل پدرش به حیوانات علاقه داشت و به همین دلیل در رشته‌ی دامپزشکی به تحصیل پرداخت. او دانش‌آموخته‌ی دکترای دامپزشکی از دانشگاه تهران است و همچنین دوره‌های تخصصی حیات‌وحش را در زمینه‌های بیهوشی، مقیدسازی و بیماری‌های حیات وحش در نامبیا (آفریقای جنوبی)، اسپانیا و هلند گذرانده است.

داستان باران؛ بچه شامپانزه باغ وحش ارم

«باران» بچه شامپانزه ۳ ساله‌ای است که در اردیبهشت ۱۳۹۶ در باغ وحش ارم شهر تهران با وزن ۴۰۰ گرم در ۶ ماهگی جنینی خود، حدود ۳ ماه زودتر از موعد تولد بصورت نارس متولد شد. با تلاش دکتر ایمان معماریان، «باران» از مرگ حتمی نجات یافت و حالا پس از گذشت ۳ سال در حالی که او تا سن ۵ سالگی طبق طبیعت خدادادی نیاز جدی به همراهی سرپرست خود دارد، با حکم بازپرس پرونده به باغ وحش ارم برگشته است.

گالری عکس‌های ایمان معماریان

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر مژگان صیادی؛ متخصص زنان و زایمان

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

شین وون هو؛ خواننده و بازیگر کره ای

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

همایون غنی‌ زاده؛ کارگردان ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *