بیوگرافیحوزه‌‌ی مذهب

حسین سیب سرخی؛ مداح ایرانی

حسین سیب سرخی مداح ایرانی است. او از جوانی وارد هیئت‌های مذهبی شد و در دهه 80 در اوج فعالیت و دیده شدن قرار گرفت. از زیباترین مداحی‌های حاج حسین سیب سرخی می‌توان به مداحی پناه حرم اشاره کرد. قدم قدم، حرم و حرف زیارت، تو که رفتی و آسمون کربلا از دیگر آثار ارزنده وی می‌باشند.

همچنین روضه‌های مختلف او در خصوص حضرت زینب (س)، مسلم بن عقیل، حضرت رقیه (س)، حوادث و مصیبت‌های واقعه کربلا، حضرت قاسم (ع)، حضرت علی اصغر (ع)، حضرت علی اکبر (ع) طرفدارن بسیار زیادی دارد

نام: حسین سیب سرخی
تاریخ تولد: 1354
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: متاهل

بیوگرافی حسین سیب سرخی

حسین سیب سرخی متولد سال 1354 در تهران، ایران است. او تا دیپلم بیشتر درس نخوانده است اما صدای زیبایی در روضه و نوحه خوانی دارد. حسین سیب سرخی سه برادر به نام‌های سعید، عباس و مجید دارد. مجید سیب سرخی نیز از مداحان اهل بیت بود که در سال 1389 بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت.

نوحه خوانی حسین سیب سرخی

حسین سیب سرخی در یک خانواده مذهبی بزرگ شد، تا اینکه از جوانی وارد هیئت‌های مذهبی شد. او سالهاست در هیئت روضه العباس (ع) در حسینه جوانان حسینی جلسه هفتگی دارد. از زیباترین مداحی‌های حاج حسین سیب سرخی می‌توان به مداحی پناه حرم اشاره کرد. قدم قدم، حرم و حرف زیارت، تو که رفتی و آسمون کربلا از دیگر آثار ارزنده وی می‌باشند.

سبک مداحی حسین سیب سرخی

حسین سیب سرخی به اصول موسیقی و آواز کلاسیک بسیار مسلط است به طوریکه این توانایی، او را در اجرای هر چه بهتر مداحی و روضه خوانی کمک می‌کند. او هیچگاه از موسیقی‌های تند و پاپ در مجالس خود استفاده نکرده است و به مداحی‌های سنتی اهل بیت بسیار علاقه دارد.

ماجرای کتک خوردن حسین سیب سرخی از وهابی‌ها

حسین سیب سرخی در یکی از روضه‎های خود در سال 1390 گفت که بعد از زیارت بقیع در هنگام خروج، زمین را بوسیده که با حمله وهابی‌ها مواجه شده است. او در جریان این ماجرا به شدت مورد ضرب و شتم وهابی‌ها از ناحیه‌ی پهلو قرار گرفته بود.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

بیوگرافی محمدرضا خالد آبادی ؛ بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان

بیوگرافی

بیوگرافی کیم نام جون؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی جئون بورام؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی ریو هوا یونگ؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *