بیوگرافیحوزه‌ی سیاست

حسین دهقان؛ مشاور فرمانده کل قوا

حسین دهقانی پوده مشهور به حسین دهقان، سیاست‌مدار، معاون ریاست جمهوری، رئیس سابق بنیاد شهید و فرمانده نظامی است که پیش‌تر در دولت یازدهم، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود. وی هم‌اکنون به‌عنوان مشاور فرمانده کل قوا در صنایع دفاعی فعالیت می‌کند.

نام حسین دهقانی پوده
تاریخ تولد 1335/12/12
ملیت ایرانی
محل سکونت تهران، ایران

بیوگرافی حسین دهقان

حسین دهقانی پوده مشهور به حسین دهقان متولد۱۲ اسفند ۱۳۳۵ در روستای پوده، استان اصفهان، ایران است. او دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی متالورژی از دانشگاه تهران و دانش‌آموخته دکتری مدیریت از دانشگاه تهران است.

فعالیت‌های نظامی حسین دهقان

حسین دهقان فعالیت نظامی خود را از سال ۱۳۵۸ با عضویت در سپاه پاسداران آغاز کرد و در طول جنگ ایران و عراق از اعضای این نهاد بود. وی از ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۹ جانشینی فرمانده نیروی هوایی سپاه و از ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۰ نیز فرماندهی نیروی هوایی سپاه پاسداران را برعهده داشت. حسین دهقان در فاصله سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵ جانشین رئیس ستاد مشترک سپاه پاسداران بود. او در دولت هفتم بعنوان قائم‌مقام وزیر دفاع و در دولت‌های هشتم و نهم بعنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران فعالیت می‌کرد.

حسین دهقان در 29 مرداد 1396 با حكم رهبر معظم انقلاب، مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی شد.

سابقه تدریس حسین دهقان

حسین دهقان سابقهٔ تدریس دروس اصول و مبانی مدیریت، نظریه‌های نوین مدیریتی، سازماندهی، برنامه‌ریزی راهبردی رفتار سازمانی، سیاست دفاعی را در دانشگاه امام حسین در کارنامهٔ خود دارد. دانشگاه صنعتی مالک اشتر، دانشگاه عالی دفاع ملی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران سایر مراکز آموزش عالی هستند که دهقان سابقهٔ تدریس در آن‌ها را دارد. وی همچنین استاد راهنما و استاد مشاور پایان‌نامه و رسالهٔ دانشجویی دانشجویان مقاطع لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری در دانشگاه‌های مزبور بوده‌است. همچنین در زمان حضور در مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دبیرخانهٔ این مجمع بر اجرای پروژه‌های پژوهشی نظارت داشته‌ است.

حسین دهقان در فهرست تحریم‌های آمریکا

حسین دهقان در تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۸ در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار گرفت. بنا بر اعلام دولت آمریکا وی به همراه ۹ نفر دیگر در حملات لبنان و آرژانتین دست داشتند.

حسین دهقان؛ نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400

حسین دهقان در تاریخ ۴ آذر ۱۳۹۹ برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام کاندیداتوری کرده است.

حسین دهقان؛ مشاور فرمانده کل قوا
حسین دهقان؛ مشاور فرمانده کل قوا
Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

مایکل فاسبندر؛ بازیگر آلمانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

همایون غنی‌ زاده؛ کارگردان ایرانی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

سهیلا عزیزی؛ بازیگر ایرانی ساکن پاریس

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

جیمز فرانکو؛ بازیگر مشهور آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *