بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

هانده دوغان‌دمیر؛ بازیگر سینما و تلویزیون کشور ترکیه

هانده دوغان‌دمیر (hande dogandemir) مجری و بازیگر سینما و تلویزیون کشور ترکیه است. او در ابتدا فعالیت هنری خود را با بازی در تبلیغات تلویزیونی آغاز کرد و در سال 2011 میلادی با بازی در سریال غم و اندوه وارد دنیای حرفه‌ی بازیگری شد و در طول سال‌های 2013 تا 2014 میلادی با بازی در سریال در انتظار آفتاب (Güneşi Beklerken) در نقش زینب ایلماز به شهرت رسید.

نام: هانده دوغان‌دمیر
نام با لاتین: hande dogandemir
تاریخ تولد: 1985/11/22
ملیت: ترک
محل سکونت: استانبول، ترکیه
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (2.5m) handedogandemir

بیوگرافی هانده دوغان‌دمیر

هانده دوغان‌دمیر (hande dogandemir) متولد 22 نوامبر 1985 در آنکارا، استانبول است. او دوران دبیرستان خود را در فرانسه سپری کرده و در رشته‌ی زبان دانشگاه لیل فرانسه (Lille) تحصیل کرده است. هانده دوغان‌دمیر همچنین فارغ التحصیل رشته‌ی جامعه‌شناسی از دانشگاه تاریخ و جغرافیای آنکارا می‌باشد و هم زمان با تحصیل در این رشته برای نخستین بار با بازی در تبلیغات تلویزیونی فعالیت هنری خود را آغاز کرده است. او به صورت هم زمان به کار بازیگری، تدوین و مجریگری مشغول شد و پس از بازی در تبلیغ یک کیک براونی (Eti Browni Intense) به همراه نجات ایشلر، بازیگر ترک مورد توجه قرار گرفت.

زندگی شخصی هانده دوغان‌دمیر

هانده دوغان‌دمیر از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ میلادی با اوکان یالابیک، بازیگر ترک رابطه داشت. سپس در سال ۲۰۱۵ میلادی با انگین اوزترک دیگر بازیگر ترکیه‌ی وارد رابطه شد و از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ نیز با مرت فیرات، بازیگر و فیلمنامه‌نویس ترک ارتباط برقرار کرد.

فعالیت‌های هنری هانده دوغان‌دمیر در تلویزیون

هانده دوغان‌دمیر برای نخستین بار با بازی در تبلیغات تلویزیونی فعالیت هنری خود را آغاز کرد و در سال 2010 میلادی با بازی در دو سریال قهرمان‌ها (Kahramanlar) در نقش زینب کیهان و سریال چاقوی تیز (Keskin Bıçak) در نقش آسلی کاراچ وارد دنیای بازیگری در فیلم‌های ترکیه شد. او در سال 2011 میلادی با بازی در سریال غم و اندوه بازیگری حرفه‌ی را تجربه کرد و در طول سال‌های 2013 تا 2014 میلادی با بازی در سریال در انتظار آفتاب (Güneşi Beklerken) در نقش زینب ایلماز به شهرت رسید و در سه مراسم مختلف اهدای جوایز رسانه دانشگاهی Ege ، مراسم اهدای جوایز رسانه کریستال فر و مراسم اهدای جوایز تلویزیونی روزنامه Ayaklı کاندید دریافت جایزه بهترین بازیگر زن شد که در مراسم اول و سوم موفق به دریافت جایزه این گروه شد.

فعالیت‌های هنری هانده دوغان‌دمیر در عرصه‌ی مجریگری و تبلیغات

هانده دوغان‌دمیر علاوه بر بازیگری در عرصه‌ی مجریگری و بازی در تبلیغات تلویزیونی نیز فعالیت می‌کند. او در سال 2010 میلادی در تبلیغ تلویزیونی جواهرات Atasay به ایفای نقش پرداخت و در سال 2012 میلادی به عنوان مجری در یک برنامه‌ی تلویزیونی به نام به خاطر می آوری؟ (Hatırlar Mısınız) حضور یافت و در همین سال پس از بازی در تبلیغ یک کیک براونی (Eti Browni Intense) به همراه نجات ایشلر، بازیگر ترک مورد توجه قرار گرفت. او پس از بازی در سریال در انتظار آفتاب در سال ۲۰۱۴ میلادی در نقش زینب ایلماز در تبلیغ تلویزیونی لیپتون بازی کرد.

فعالیت‌های هنری هانده دوغان‌دمیر در سینما

هانده دوغان‌دمیر در سال ۲۰۱۵ میلادی برای اولین بار در فیلم سینمایی داستان سرایی (Bana Masal Anlatma) در نقش آیپری بازی کرد و در سال ۲۰۱۶ میلادی در فیلم سینمایی دیگری به نام همه چیز از عشق (Herşey Aşktan) به کارگردانی آنداچ هازندار اوغلو به ایفای نقش پرداخت. او در این فیلم نقش شخصیتی به نام پلین را بر عهده داشت و با برخی از بازیگران معروف ترک مانند اوزجان دنیز و شوکرو اوزییلدیز همبازی بود.

Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی ورزش

بیوگرافی محمدرضا خالد آبادی ؛ بازیکن تیم ملی فوتبال جوانان

بیوگرافی

بیوگرافی کیم نام جون؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی جئون بورام؛ خواننده کره جنوبی

بیوگرافی

بیوگرافی ریو هوا یونگ؛ خواننده کره جنوبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *