بیوگرافیحوزه‌ی موسیقی

حمید صفت؛ خواننده‌ی رپ فارسی

حمید صفت با نام اصلی حمیدرضا امیری‌صفت خواننده‌ی رپ فارسی است. او فعالیت هنری خود را از دوران راهنمایی شروع کرده و با آهنگ “بخشش” با همکاری امیرعباس گلاب و آهنگ “چ” به صورت مستقل به شهرت رسیده است.

نام: حمیدرضا امیری‌صفت
نام هنری: حمید صفت
تاریخ تولد: 1372/05/18
ملیت: ایرانی
محل سکونت: تهران، ایران
وضعیت تاهل: مجرد
اینستاگرام: (1.9m) hamidsefat

بیوگرافی حمید صفت

حمیدرضا امیری‌صفت با نام هنری حمید صفت (حمید ابتکار) متولد 18 مرداد 1372 در تهران می باشد. او یک خواهر و یک برادر دارد و در محله‌ی شمس آباد تهران متولد شده است. پدر و مادرش وقتی او کودک بود از هم جدا شدند و مادرش در حدود سال ۱۳۸۴ با مردی به نام هوشنگ ازدواج کرد و با او در آلمان زندگی می‌کرد. حمید صفت فعالیت خود را از دوران راهنمایی به همراه پسر دایی‌ش علی رهرو با ساخت موزیک رپ زیرزمینی شروع کرده و در اوایل کار با محمد جواد دریس‌مسلم، شاعر بزرگ رپ نیز همکاری داشته است.

کمپانی زد و بند حمید صفت

حمید صفت بعد از انتشار آهنگ “هیس معلومه کجایی؟” با کمک چند نفر از دوستانش از جمله امیرعباس گلاب کمپانی زد و بند را تاسیس کرده است.

ماجرای بازداشت حمید صفت

در 22 مرداد 96 حمید صفت ناپدری‌اش رو در جریان یک دعوای خانوادگی به قتل رساند، او گفته بود ناپدری‌اش مادرش را کتک می زد و برای همین او کنترل خود را از دست داده است. او پس از بازداشت به زندان رجایی‌شهر انتقال یافت. پزشکی قانونی اعلام کرده بود پدرخوانده‌ی حمید صفت به دلیل «خونریزی و آسیب مغزی در اثر اصابت جسم سخت به آهیانه راست متوفی» فوت کرده‌است.

آزادی حمید صفت از زندان

حمید صفت در 6 خرداد 1397 با وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. کمیسیون ۷ نفره‌ی پزشکی قانونی در گزارش خود ۵۰ درصد علت مرگ مقتول را بیماری وی اعلام کرده‌است.

About author

کارشناسی ارشد مترجمی از دانشگاه تهران، علاقه‌مند به اخبار دنیای هنر، سینما و سلبیریتی‌ها، فعال در زمینه‌ی بازاریابی دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی.
Related posts
بیوگرافیحوزه‌ی پزشکی

دکتر سیدسعید مهاجرزاده؛ متخصص ارتوپدی

بیوگرافیحوزه‌ی پزشکیحوزه‌ی سلامت و زیبایی

دکتر هادی شرونی؛ متخصص گوش و حلق و بینی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

چه جونگ آن؛ بازیگر کره جنوبی

بیوگرافیحوزه‌ی سینما، تلویزیون، تئاتر

جنیفر کانلی؛ بازیگر آمریکایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *